«Подільська лялька»: у Вінниці стартував Міжнародний фестиваль театрів ляльок

18:59
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці з 18 по 20 жовтня триватиме ХІІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька» – 2021, що проводиться до 30-річчя Незалежності України. 

Як повідомляє Вінницька ОДА, в ньому візьмуть участь 14 театральних колективів з України, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану та Литви. .

Як пише “Суспільне”, на сцені Вінницького академічного обласного театру ляльок сьогодні фестиваль відкрили виставою “Коза Дереза” Вінницького обласного академічного театру ляльок. У виставі “Коза-Дереза” 6 головних ролей. Загалом, за словами акторки Ірини Огородник, у цій казці залучили до 15 учасників.

 

Урочиста церемонія нагородження переможців ХІІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Подільська лялька» – 2021 пройде 20 жовтня о 14:00. На урочистості запрошено не лише колективи, які презентуватимуть свої вистави, а також представників від усіх театрів ляльок, що брали участь у конкурсі. У рамках фестивалю проводитимуться майстер-класи, творчі зустрічі, благодійні акції.

Дирекція фестивалю звернулася до усіх вітчизняних театральних колективів та театрів ляльок закордоння з пропозицією про участь, відтак, відгукнулись 14 театральних колективів з України, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану та Литви.

Цьогорічний Фестиваль має оновлений формат: «online» («онлайн» ) та «live» («наживо»),  а також додатковий відбірковий етап.

Журі фестивалю переглянуло 15 вистав та відібрало 7 кращих вистав театрів з міст: Паневежис (Литва), Тель-Авів (Ізраїль), Херсон, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород.

Серед кращих і колектив Вінницького академічного обласного театру ляльок з виставою за мотивом  дитячої опери «Коза-дереза» М. Лисенка.

З 18 по 20 жовтня журі остаточно визначатиме переможців у різних номінаціях фестивалю та вже 20 жовтня вручить головні нагороди: 1, 2, 3 місце, «Приз дитячого журі» та Гран-прі фестивалю.

Засновники фестивалю: Міністерство культури України, Національна спілка театральних діячів України, Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада, Вінницька міська рада, управління культури  Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницький академічний обласний театр ляльок.

Фото та відео – suspilne.media

Читайте також: Як і навіщо три дівчини з Вінниці створили ARTХАТУ “ВиТвори”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.