“Почались підготовчі роботи”: у Вінниці відновили реконструкцію вулиці Батозької

18:17
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці відновили реконструкцію Батозької. Сьогодні на вулиці почались підготовчі роботи, а незабаром на об’єкт планують завезти техніку.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

– З початком повномасштабної війни фінансування таких інфраструктурних проєктів в Україні було призупинене. В цьому році у нас з’явилася можливість відновити роботи, тож, плануємо якнайшвидше облаштувати дорогу, щоб відновити рух автомобілів та громадського транспорту на цій ділянці, – йдеться в повідомленні.

Як розповідає Моргунов, проєктанти “розробили концепцію перетворення промислової зони в сучасний міський простір, де буде зручно всім – і учасникам руху, і підприємцям, і людям, що живуть в цьому районі”.

Зазначено, що ремонт буде комплексним і передбачає оновлення проїжджої частини та тротуарів, сучасні велодоріжки, нові зупинки та запуск тролейбусу в майбутньому, озеленення тощо.

Загалом вказано, що модернізація Батозької важлива, адже вулиця “підв’язана” і до шляхопроводу Янгеля-Лук’яненка, який зв’яже центральну частину міста з Тяжиловом, а також з проєктом “Вінницька миля”.

Тендерна документація закупівлі та підрядник

Як йдеться в тендерній документації, йдеться про ділянку Батозької від просп. Коцюбинського до вул. Академіка Янгеля.

Серед робіт, які передбачає документація, зокрема, підготовчі роботи(демонтаж водопроводу, каналізацій, елементів благоустрою), благоустрій території (встановлення 14 лав, облаштування тротуару та велодоріжок, облаштування зупинок громадського транспорту, озеленення чорними сонами, кленами, акаціями, лапинами тощо), реконструкція колій, монтаж системи відеонагляду, перенесення мережі зв’язку, роботи з мережами газопостачання, зовнішніми мережами електропостачання та освітлення, монтаж світлодіодних світлофорів.

Очікувана вартість робіт – 291 040 270 гривень. Разом з тим, підприємство, яке стало підрядником робіт – ПП “Б.В.В-БУД” запропонувало 261 780 711 гривень. Інших пропозицій під час аукціону не надходило.

В разі успішної закупівлі, роботи планується завершити до 30 жовтня 2024 року.

Попередня реконструкція

Зазначимо, що питання реконструкції Батозької у Вінниці підіймалось, зокрема, у 2021 році – тоді відбувся тендер на майже 179 мільйонів гривень. Переможцем стало ТОВ “Будівельно-монтажна фірма “ЕТАЛОН-БУД”.

Як зазначив Сергій Моргунов, до повномасштабного вторгнення спеціалісти тут проклали більшу частину інженерних мереж, практично облаштували освітлення та підготували дорогу під оксамитовий шлях, де будуть курсувати трамваї.

Разом з тим, в грудні 2022 року прокуратура заявила про виявлення ймовірних порушень законності фінансування робіт з реконструкції вулиці Батозької у Вінниці. Разом з тим, суд тоді відмовив прокуратурі у забезпеченні позову (шляхом заборони здійснювати будь-які фінансові операції зі сплати коштів на користь товариства за договором та підписувати з ним акти приймання-передачі виконаних робіт).

– Переможцем не тільки протиправно залучено субпідрядників на виконання робіт, а й в порушення ст. 22 Закону залучено їх до купівлі матеріалів (товарів), які необхідні для виконання останніми робіт із реконструкції цієї вулиці. Як наслідок, нині вказана ділянка вулиці – це розбитий тротуар, щебінь замість асфальту та плити без трамвайних колій, рух громадського та приватного транспорту заборонений.

Окремо слід зауважити, що спірним договором встановлювались терміни виконання робіт з реконструкції вулиці до 30 жовтня 2022 року, однак надалі додатковою угодою цей строк продовжено на рік, – йшлося в повідомленні прокуратури про частину ймовірних порушень.

Разом з тим, на сайті міськради тоді вказували, що “заявником не наведено обґрунтованих мотивів та доказів, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо співмірності обраного заявником заходу забезпечення позову, а також доцільності термінового забезпечення позову. ”

Додавали, що “наведені у позові доводи щодо виявлених порушень спростовуються фактичними обставинами справи та положеннями чинного законодавства України, умовами тендерної документації, результатами виконання робіт, а тому відсутні належні та допустимі докази, які підтверджують порушення Відповідачем законодавства про публічні закупівлі”.

Фото зі сторінки Сергія Моргунова