«Плямки та рисочки»: у Вінниці відбудеться виставка ілюстрацій Тетяни Морозової

16:42
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

«Плямки та рисочки» – виставка вінницької художниці, в якій поєднаються графіка та ілюстрації. Частина – це малюнки Вінниці, інша – кумедні люди та тварини.

Виставка «Плямки та рисочки» Тетяни Морозової відкриється 17 грудня о 19.00 в кав’ярні «Турман» (Грушевського,90). Це перша персональна виставка робіт художниці.

Як розповіла Vежі арт-менеджерка кав’ярні «Турман» Ольга Даниловська, це вже не перша виставка в кав’ярні. Наразі там можна побачити роботи Олександра Никитюка та Руслани Русланівни.

– Тетяна вже виставляла у нас свої малюнки разом з однодумцями з «Начерки Вінниця». Вирішили, що потрібна повномасштабна виставка. Також з Тетяною ми давно в творчому союзі – вона разом з іншими художниками з начерків часто малює авторів і гостей на наших поетичних заходах, – говорить Ольга.

 

Як розповіла Тетяна Морозова, на виставці можна буде побачити роботи, які малювалися впродовж останніх двох років. В основному на її малюнках люди, яких художниця зустрічає на вулицях та різноманітних заходах.

– Роботи досі не відібрані, їх буде близько 30. Це будуть графіка, ілюстрації – туш-чорнило, олівець, акварель і папір, звичайно. Всі невеликого формату, як для кафе. Частина – це шматочки Вінниці, частина – якісь кумедні тварини і люди. Також буде декілька ілюстрацій до книжки, яка вийшла у Вінницького блогу №2. Всі ці роботи не створювалися для продажу в оригінальному вигляді, їх остаточний варіант – цифровий. Але якщо комусь вони сподобаються, звичайно, можна поговорити і купити, – говорить художниця.

Для Тетяни малювання – це хобі. Розповідає, що після завершення художньої школи дуже довго не малювала, а лише п’ять років тому почала знову:

– У Вінниці не дуже добре з малюванням. На жаль, у нас немає якоїсь академії. Тому, якщо для дітей ще можна щось знайти, то для дорослих людей вже важко. На жаль, дійсно, не тільки кількість, але і відсоток людей, які десь збираються, щось малюють, щось виставляють, у нас невеликий в порівнянні з Києвом, Львовом, Чернівцями, наприклад. На щастя, щось зсувається в цьому плані. Люди, які цікавляться малюванням в практичному плані, все-таки є. У тому числі і такі аматори, як я, теж збираються, намагаються щось робити.

 

Художниця розповідає, що наразі є певна група митців, які щотижня збираються, запрошують модель, а іноді вибираються в люди і малюють.

– У нашої групи вже була одна виставка влітку, з начерками, там брало участь десь шість людей. Залишилися дуже приємні враження: було літо, прекрасна атмосфера, вірші, музика, танці. Хочеться повторити. Цього разу я буду одна виставлятися, але я сподіваюся, буде не менш цікаво.

Арт-менеджерка Ольга Даниловська додає, що на відкритті виставки також можна буде почути поезію вінницьких авторів:

– Вхід на виставку вільний, ніякої жорсткої програми, що затискає в рамки. Гості можуть прийти, ознайомитися з роботами, поговорити з автором, випити кави і послухати поезію, що лунає живим фоном.

Загалом побачити «Плямки та рисочки» вінничани зможуть впродовж місяця.