Площу Стуса у Вінниці планують реконструювати і збудувати там фонтан

18:47
Автор: Сергій Стриж

Другого липня завершилась реєстрація учасників архітектурного конкурсу по реконструкції площі Василя Стуса у Вінниці.

Бажання узяти участь в оновлені майдану виявили більше десятка команд, – повідомили Veжі в міському департаменті архітектури. Хто вони – поки що не розголошується, інформація конфіденційна. Наразі піднімається питання про продовження терміну реєстрації ще на місяць. «Так», чи «ні» має сказати у четвер, 5 липня, виконавчий комітет Вінницької міськради.

Після завершення реєстрації учасників протягом місяця вони мають надати на розгляд комісії свій проект реконструкції. Він, згідно умов конкурсу, має включати пропозиції щодо покращення зовнішнього вигляду площі, збільшення історико-культурного та композиційно-художнього потенціалу ділянки проектування. Зокрема, конкурсним проектом учасники мають передбачити можливість проведення масових заходів, створення фонтану, раціональне використання земельної ділянки, композиційну узгодженість з довкіллям, забезпечення існуючих об’єктів культурної спадщини та традиційного характеру середовища, відповідність ідеї та меті конкурсу.

Загальний бюджет реалізації вимог конкурсу має бути не більше 10 млн. грн.

На переможців конкурсу чекають премії: призовий фонд конкурсу складає 250 000 тисяч грн. Визначено три премії за перші три призові місця. Перша премія – 100 000 грн., друга премія – 80 000 грн., третя премія – 60 000 грн. Для організації роботи регламентної комісії виділяється 10 000 грн.

Оцінюватимуться проекти за наступними критеріями:

  • відповідність програмі та умовам і завданню конкурсу;
  • просторова інтеграція в існуючу містобудівну площину, якість міського дизайну навколишнього середовища, містобудівна доцільність;
  • унікальність та виразність архітектурної ідеї та образу;
  • якість функціональних рішень: оптимальність та ергономічність планувальних рішень, дотримання технологічних та нормативних вимог;
  • якість будівельних форм та конструкцій, можливість реалізації технологій та рішень в сучасних умовах;
  • вартість інвестиційного проекту: якісний компроміс розміру інвестицій до проектних рішень.

Інформація про представлення на загал конкурсних проектів буде оприлюднена організатором після останнього терміну подачі проектів. Конкурсні проекти та повідомлення про результати конкурсу будуть опубліковані у мережі Інтернет на офіційному веб-сайті конкурсу, у соціальних мережах та можуть бути розміщені у засобах масової інформації.