Плетіння сіток для ЗСУ, десятки майстер-класів та благодійні ярмарки: у Вінниці відзначають Міжнародний день захисту дітей. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:43
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні у Центральному міському парку Вінниці відзначають Міжнародний день захисту дітей – з десятками безкоштовних та благодійних майстер-класів, виступами учнів спортивних шкіл та ансамблів, з виставками робіт юних художників та благодійними ярмарками. Крім того, усі охочі можуть долучитись до плетіння великих маскувальних сіток для військових.

Так, усі локації та події заходу зосередились на площі навколо фонтану – ще здалеку тут можна помітити десятки наметів різних закладів та організацій, значна частина з яких – це різні ДЮСШ, творчі та гурткові заклади для дітей.

 

 

Сьогодні вони представляють усім охочим свою діяльність – від звичного представлення нагород у різних змаганнях до виставок дитячих робіт і показових виступів своїх вихованців.

Наприклад, тут можна побачити і карколомні стрибки велосипедистів, і виступи танцювальних ансамблів, і показові бої представників єдиноборства (сумо, самбо). Або, до прикладу, зіграти в шахи з представниками профільної ДЮСШ чи подивитись на картини юних художників.

 

 

 

 

 

 

Однак чи не найбільше на святі різноманітних майстер-класів (переважно для дітей – майже будь-якого віку) і ярмарків з різноманітними виробами. До прикладу, тут можна і навчитись виготовляти іграшку “пес Патрон”, і малювати піском, і прикрашати солодощі, і робити м’які іграшки своїми руками.

 

 

 

 

 

 

 

 

Частина з майстер-класів безкоштовна, а ще частина – благодійна. Так, лише в одному з наметів на благодійній основі вчать виготовляти близько 20 різних іграшок.

Крім того, тут можна і придбати десятки різних виробів – від м’яких іграшок до ляльок-мотанок. Переважно, щонайменше частина з виручених коштів буде спрямована на благодійні цілі. Крім того, на заході можна детальніше дізнатись про різні гуртки для дітей у представників відповідних закладів.

Крім того, окремо можна виділити представників мистецтва плетіння рогозою – на святі свої вироби демонструють та продають як доросла майстриня, так і діти – вихованці. Частину коштів також планується переказати на потреби ЗСУ.

 

 

 

 

 

 

 

Були представлені на заході й інші, “доросліші”, організації, які теж організували різні заходи для дітей. Зокрема, Офіс туризму представив благодійний ярмарок з виробами майстрів “ByVi”. Крім того, цього дня Офіс організував два безоплатні майстер-класи для дітей – з виготовлення ляльки-мотанки і петриківського розпису, безкоштовний квест, а також екскурсії (реєстрація на події вже завершена, однак за великої кількості охочих квест можуть організувати ще раз).

А, наприклад, в локації “Українського офісу здоров’я” можна безкоштовно поміряти тиск, перевірити рівень глюкози в крові чи зробити експрес-тест на гепатити “В”, “С” та ВІЛ.

 

 

 

 

 

 

 

Значну частину локації займає акція “Долоньки захисту” організації “Чарівна мережка”. Тут діти та дорослі вже кілька днів плетуть маскувальні сітки для військових.

Так, деякі діти долучились до плетіння разом з педагогами.

 

 

 

 

 

– Важливо долучатись до таких акцій, адже це наближає перемогу. Ми, наприклад, до таких акцій долучаємось не лише в парку – в нашому ліцеї ми плетемо сітки разом з дітками. З січня в позаурочний час ми вже сплели сім сіток, – розповіла Галина Олегівна, вчителька трудового навчання ліцею №2.

Галина Олегівна

– Це важливо для виховання дітей як патріотів. До того ж їм самим хочеться відчувати свою залученість до шляху до перемоги. Адже в декого з дітей батьки воюють на фронті чи проходять військове навчання закордоном, тож діти хочуть допомогти, – додала Лілія Леонідівна, інший педагог цього закладу освіти.

Лілія Леонідівна

Так, зі слів волонтерки Валентини Процюк, від суботи вже сплели 11 сіток розміром 3х7 метрів. Також в організації виробляють кікімори, подушки, шкарпетки, підшоломники та інші вироби.

До речі, деякі подушки “Чарівна мережка” наразі продає на своїй локації. Їх можна придбати за суму від 100 гривень (з необмеженою максимальною сумою). Всі виручені кошти витратять на матеріали для маскувальних сіток.

 

 

 

 

Крім усього вищезазначеного, були й різноманітні фотозони, концерт юних виконавців та ще низка розваг, до яких можуть долучитись діти.

Заходи триватимуть до 18:00 у Центральному парку ім. М. Леонтовича (площа «Водограй»).

Фото Євгена Симоненка