Підпільний «ЦНАП»: повідомили про підозру зловмисникам, які займалися підробкою документів

12:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Правоохоронці Вінниччини повідомили про підозру членам міжрегіональної злочинної організації у масштабному виготовленні та збуті підроблених офіційних документів. Вони виготовили більш як 3,8 тисячі фальшивих документів, що видають підрозділи МВС. 

Як повідомляють на сайті Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, діяли зловмисники на території п’ятьох областей: Вінницької, Одеської, Львівської, Донецької та Харківської.

Відомо, що для “розкрутки бізнесу” зловмисники навіть створили сайт із посиланням на месенджер “Telegram”. Через нього і приймали замовлення. Серед фальшивок, які можна було придбати, – посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідки на постійне проживання, свідоцтва про закінчення автошколи, паспорт громадянина України.

Як зазначає Управління СБ України у Вінницькій області, вартість підробки становила від 8 до 14 тисяч гривень за “документ”. Сума залежала від його типу і терміновості виготовлення. Готову “продукцію” розсилали по регіонах своїм спільникам, які надалі переадресовували її на поштові адреси замовників.

Йдеться, що серед основних клієнтів “сервісу” були й іноземці. Вони на підставі фейкових документів хотіли легалізуватися в Україні або виїхати до Євросоюзу.

Правоохоронці одночасно провели у фігурантів 35 санкціонованих обшуків у п’ятьох областях України. Вони вилучили:

– велику кількість вже виготовлених документів та заготовок для майбутніх замовлень;

– печатки з ознаками підробки державних і приватних установ, зокрема й одного з сервісних центрів МВС;

– майже 90 000 доларів США;

– техніку, на якій виготовляли фальшивки.

На підставі зібраних доказів повідомили про підозру двом організаторам та п’ятьом членам злочинної організації, які підробляли офіційні документи та використовували незаконно одержані голографічні захисні елементи.

Встановлено, що незаконну діяльність організували два мешканці Одеси. Підпільний цех облаштували у своїх спільників – у спеціально орендованій квартирі у середмісті Львова.

У ході розслідування встановили, що прибутки фігурантів становлять майже 6,5 мільйонів гривень. Члени угруповання легалізували їх, у тому числі через криптогаманці.

Учасникам злочинної організації інкримінують низку злочинів. Це, зокрема:

– створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;

– легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом;

– підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів;

– виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів;

– втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність

Зазначено, що підозрюваним загрожує до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваним нових запобіжних заходів.

Фото та відео – ГУ Нацполіції у Вінницькій області у Facebook

Читайте також: На Вінниччині СБУ викрила мера, якого підозрюють у земельних махінаціях на майже три мільйони

Читайте також: Вимагав хабарі за довідку про обмежену придатність: на Вінниччині затримали посадовця медичної служби

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.