Підозрюваним у хабарництві посадовцям «Вінницяобленерго» обрали запобіжні заходи

7:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулого місяця двох посадовців «Вінницяобленерго» спіймали на отриманні хабаря. На час розслідування їх відсторонили від роботи та обрали запобіжні заходи.

Ще наприкінці січня було викрито та затримано начальника та головного інженера одного зі структурних підрозділів АТ «Вінницяобленерго» під час отримання неправомірної вигоди, повідомляє Вінницька обласна прокуратура.

У ході досудового розслідування затриманим обрали запобіжні заходи. Одному з посадовців «Вінницяобленерго» обрали тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі понад 150 тисяч гривень, іншому ‒ цілодобовий домашній арешт. Крім того, місцевий суд задовольнив клопотання слідчого про відсторонення від посади начальника структурного підрозділу на час проведення досудового розслідування. Щодо головного інженера, то у відсторонені від посади суддя відмовив. Відтак, прокуратура звернулась до апеляційного суду.

– Бершадською місцевою прокуратурою оскаржено рішення слідчого судді про відмову у відстороненні від посади головного інженера одного зі структурних підрозділів АТ «Вінницяобленерго». Вінницький апеляційний суд об’єктивно оцінив викладені прокурором обставини та підстави для відсторонення особи від посади, які мають суттєве значення для досудового розслідування ‒ апеляційну скаргу прокурора задовольнив, а ухвалу слідчого судді місцевого суду скасував, ‒ йдеться у повідомленні.

Сторона захисту також оскаржувала рішення про відсторонення начальника структурного підрозділу, однак у цьому апеляційний суд відмовив.

У прокуратурі додають, що «зазначені заходи є необхідними для об’єктивного проведення досудового розслідування, оскільки злочин було вчинено з використанням службового становища». Водночас нагадують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, що посадовці вимагали у мешканця Бершадського району хабар за підключення його приватного помешкання до електромережі. Їх затримали під час отримання 6 500 гривень.

Згодом, під час обшуку, в особистих речах директора виявили 120 тисяч гривень. Їхнє походження мало встановити слідство.

Фото: Вінницька обласна прокуратура

Читайте також: Поліція затримала посадовця “Вінницяобленерго” під час отримання хабара. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.