Підозрюваному в замовному вбивстві вінничанки продовжили термін тримання під вартою

19:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці продовжили термін запобіжного заходу для підозрюваного у вбивстві вінничанки Віталіни Плахотнюк. Виконавець замовного вбивства перебуватиме під вартою щонайменше до 19 лютого. 

Нагадаємо, йдеться про замовне вбивство 32-річної Віталіни Плахотнюк, яке сталося 19 серпня 2018 року на вул. Привокзальній. Було викрито та затримано замовника (колишнього чоловіка жінки) та безпосереднього виконавця убивства матері шестирічної дитини. Відкрито кримінальне провадження по замовному вбивству – підозрюваним загрожує позбавлення волі строком до 15 років або довічне ув’язнення.

Жертва Віталіна Плахотнюк з дитиною

Вдалося з’ясувати, що замовник знайшов убивцю через мережу Інтернет та запропонував йому винагороду – 3 000 доларів США. Поліція Вінницької області оприлюднила відео з камер спостереження, на якому видно молодого чоловіка, котрого правоохоронці підозрюють у вбивстві Віталіни Плахотнюк. І кілера, і замовника було затримано.

Читайте також: Три тисячі доларів за розстріл: поліція розкрила резонансне вбивство 32-річної вінничанки. ФОТО, ВІДЕО

Раніше розпочався судовий розгляд матеріалів справи. Так, підозрюваному (підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 6, п. 11, ч. 2 ст. 115 КК України – вчинення умисного вбивства, на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб) було призначено міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на час досудового розслідування – до 26 грудня 2018 року. Втім згодом, 28 листопада, суддя Ю.П. Ковбаса відмовив у задоволенні клопотання слідчого СУ ГУ НП у Вінницькій області майора поліції про продовження терміну тримання під вартою.

Зі слів прес-секретарки Вінницького міського суду Каріни Тарасової, суддя справді не задовольнив клопотання слідчого у зв’язку з тим, що він (слідчий – авт.) не з’явився у судовому засідання. Інформації щодо того, чому слідчий був відсутній – немає.

За словами Каріни Тарасової, пізніше, 20 грудня, було подане нове клопотання про продовження терміну тримання під вартою підозрюваного у вбивстві, а 22 грудня під час засідання під головуванням судді Клапоущака – це клопотання було задоволено. Таким чином термін тримання під вартою було продовжено на два місяці, тобто з 22 грудня по 19 лютого (водночас зауважимо, що за названим Каріною Тарасовою номером справи (127/32784/18) відповідне рішення знайти не вдалося).

У той же час з ухвали суду від 27 листопада стало відомо, що термін тримання під вартою замовникові, тобто колишньому чоловіку вбитої (підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, п. 11 ч. 2 ст. 115 КК України в організації вчинення умисного вбивства, тобто умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого на замовлення), продовжили до 21 січня – на час, допоки триватиме досудове розслідування.

Згідно із ухвалою суду під час засідання 28 листопада, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 21.01.2019, “так як необхідно завершити виконання призначених судових експертиз та долучити до матеріалів кримінального – провадження відповідні висновки експертів, здійснити тимчасовий доступ до інформації операторів мобільного зв’язку по абонентських номерах підозрюваних, провести аналіз вилучених телефонних з’єднань підозрюваних осіб між собою, здійснити тимчасовий доступ до документів ГІАТ «КБ «Приватбанк», які містять інформацію про рух грошових коштів на банківських картках ОСОБА_8, а також виконати інші слідчі дії, спрямовані на завершення досудового розслідування, у тому числі: здійснити повідомлення в порядку ст. 290 КПК України потерпілій ОСОБА_9, підозрюваним ОСОБА_3, ОСОБА_8, їх захисникам про завершення досудового розслідування, надати їм доступ до матеріалів досудового розслідування, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування”.

Зазначимо, що раніше в місцевих ЗМІ з’явилася інформація, що зловмисників, обвинувачених в замовному вбивстві жінки, випустили на волю на час судового розслідування.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.