Учора, 16 листопада, кілька десятків людей влаштували протест під Бершадською міською радою проти підняття тарифів на тепло. Крім цього частина багатоповерхівок, два садочки та школа у місті – наразі без опалення.
За словами місцевої жительки Раїси Слободяник, через “суперечку місцевої влади та виробника теплової енергії”, опалювальний сезон розпочався майже на місяць пізніше, в домівках холодно, а тарифи підняли майже на третину. Про це повідомили на сайті телеканалу та в сюжеті “Суспільного”.
Міський голова Віталій Драган каже, що тариф економічно обґрунтований. А щодо відсутності тепла, то запевняє, що воно з’явиться, коли замінять аварійні труби. Термінів, водночас, не називає.
У сюжеті йдеться, що проблеми з централізованим опаленням у Бершаді виникли через зміну виробника теплової енергії. З попереднім постачальником (підприємством “Авкубі”) міська влада вирішила припинити співпрацю, бо зарекомендувало себе негативно.
– Відключили опалення в грудні 2020 року, можна сказати, на тиждень з вимогою такою: якщо ми не розрахуємося з ними за попередні борги, то опалювальний сезон вони не будуть продовжувати, – пояснив міський голова Віталій Драган.Водночас додає, що їм вдалося домовитися і тогорічний опалювальний сезон завершили.
Натомість керівник підприємства “Авкубі” Володимир Думанський каже, що йому пропонували продати котельню, але міська рада досі боргує 5,7 мільйона гривень за попередні роки. Зазначається, що теплову енергію його підприємство виробляло з 2014 року.
– Я доповів власникам. Власники сказали, що спочатку треба закрити борг – потім продається котельня, – розповів Володимир Думанський.
У сюжеті повідомили, що замість “Авкубі” виробляти теплову енергію у Бершаді розпочало приватне підприємство “Добротех”. Воно встановило тариф у розмірі 2 200 грн за 1 Гкал. Також містянам потрібно платити 501 гривню за доставку. Зазначається, що такі тарифи затвердив виконавчий комітет Бершадської міської ради.
– У цьому тарифі закладена тільки ціна пелети (близько 80%) і зарплата. Практично в цьому тарифі не закладений прибуток, амортизація… На котли й на всю цю систему було витрачено близько 12-13 мільйонів, – розповів журналістам Василь Гондарук, власник підприємства “Добротех”.
З його слів, тариф підвищили через здорожчання пелет.
– Якщо я минулого року купляв пелету по 1800 грн, то сьогодні я плачу 5-6 тисяч гривень, — пояснив Василь Гончарук.
Відео – Суспільне
Дякуємо!
Тепер редактори знають.