Підйомник на набережній та турнір з боче: спортивні ідеї для інклюзивного розвитку Вінниці

8:47
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

До другого форуму «Інтегрований розвиток Вінниці» залишається менше місяця, тож ще є час аби познайомитися з ідеями експертів. Приміром, у напрямку «Спорт».

Експерти розробили концепції ідей з розвитку спортивної культури в місті. Варто нагадати, що висунуті пропозиції – це експертне бачення, як зробити місто кращим для його жителів.  Обрані концепції зрештою матимуть змогу бути реалізовані до 2030 року.

Серед ідей, що пов’язані з інклюзивністю – проведення турніру з боче і облаштування набережної підйомником, яким могли б користуватися не лише люди з інвалідністю, а й батьки з дитячими візочками чи люди поважного віку. Такі пропозиції належать спортсмену з настільного тенісу, регбі на візках, спортивної риболовлі Андрію Щербацькому.

Боче – це гра в кулі. Вона схожа на керлінг, тільки в неї грають кулями (м’ячами) на землі. У ній можуть брати участь від 2 до 20 гравців.

Висунуті пропозиції пан Щербицький пояснює тим, що у Вінниці немає доступності людям на візку спуститися до низу набережної, де часто проходять турніри з риболовлі. А що стосується боче, то цей спорт підходить для людей, які не можуть займатися активним спортом.

  • З приводу підйомника подав ідею, бо дуже люблю риболовлю, а ще на тій ділянці набережної дуже часто проходять турніри зі спортивної риболовлі. Я колись пробував взяти учать, але це є досить великою проблемою – просто дістатися до місця проведення змагань. Якщо є поручні для людей з інвалідність поверху, то внизу, біля води, де проходять самі змагання – там лише сходи. Було б добре, якби там був пандус.
  • Що стосується боче, то це малоактивний вид спорту, але він стає паралімпійським. У нас у Вінниці проживає досить велика кількість людей, які не можуть займатися баскетболом, регбі, настільним тенісом, армреслінгом. Багато вінничан хотіли б займатися боче, мати можливість реалізувати себе в спорті й бути корисними суспільству та Україні.

За словами Андрія Щербацького, щоб провести той же турнір з боче найперше треба придбати набори м’ячів, які є різної ціни та якості. А провести такі змагання можна як, приміром, в будь-якій школі чи спортзалі, так і на природі.

У перспективі зробити обласний турнір, а потім відібрати найкращих на всеукраїнський чемпіонат. Як займаються боче у Львові можна переглянути у відео.

  • Я лише почав популяризувати цей вид спорту. Буду дізнаватися про нього у людей, які займаються ним професійно. У мене є знайомий, який входить у збірну України з боче, – каже Андрій Щербацький.

За словами куратора експертної робочої групи Юрія Войціцького, у такої інклюзивної концепції більше шансів на владну підтримку та реалізацію проектів. Адже це стосується багатьох людей у місті, які зможуть скористатися цим.

 

Фото gs-img.112.ua, vn.20minut.ua, відео youtube.com