Pfizer в Україні: до Вінниччини надійде 4600 доз вакцини

16:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

До України сьогодні, 16 квітня, прибула перша партія вакцин Pfizer/BioNTech, які надійшли безкоштовно в межах глобальної ініціативи COVAX. Наступного тижня Вінниччина отримає понад чотири тисячі доз цієї вакцини.

Україна отримала 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech. Першочергово їх використають для щеплення персоналу та мешканців будинків для літніх людей, а потім — працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників. Поставки вакцин різних виробників в рамках COVAX продовжаться та очікується, що до кінця 2021 року дозволять охопити щепленнями до 20% населення України.

За кілька днів до поставки вакцин ЮНІСЕФ в рамках COVAX також доставив в Україну близько 140 тисяч шприців для розведення вакцини з розчинником та ін’єкцій та понад 1300 коробок для їх безпечної утилізації.

Держава Україна поставила перед собою чітку задачу – охопити щепленням від COVID-19 більшість дорослого населення України вже цього календарного року, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов. – Це важка задача, проте вона точно може бути виконана. Цей процес стане справжнім логістичним і управлінським викликом, оскільки для вакцинації будуть задіяні різні виробники та типи вакцин, кожна з яких має свої умови для застосування, транспортування і зберігання. Ми вітаємо отримання першої із поставок вакцини в рамках глобальної ініціативи та підтримку міжнародних партнерів. Для України важливо, що в умовах жорсткої конкуренції та боротьби за доступ до вакцин у світі COVAX на практиці підтверджує виконання завдань, для яких і створювалось це глобальне партнерство – забезпечити справедливі можливості для всіх.

COVAX — це глобальна ініціатива, щоби пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їх рівномірний розподіл у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.

Вакцини від Pfizer на Вінниччині

Заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко на брифінгу розповіла, що впродовж вихідних вакцини будуть розвозити по регіонах й до Вінницької області дози нової вакцини надійдуть до понеділка, 19 квітня.

– Ми плануємо отримати 4 600 доз вакцини. Першочергово ця вакцина спрямована для захисту та вакцинації людей, які перебувають в інтернатних закладах: геронтологічні, психоневрологічні інтернати. Також вакцинуються не лише мешканці цих інтернатів, але й співробітники закладів. Вакцинація буде проводитись двома мобільними бригадами, які пройшли спеціальне навчання по роботі з вакциною Pfizer. Ця вакцина має свої особливості в дотриманні холодових умов зберігання і вакцинації. На базі інтернатів організуються тимчасові пункти щеплень. 

Тетяна Бондаренко додала, що у випадку, якщо дози вакцини Pfizer залишаться, тоді вакцинуватимуть прикордонників та службовців ДСНС.

 

Станом на 16 квітня в області вже провакциновано понад 17 200 громадян вакциною CoviShield від AstraZeneca. З них понад половина – медичні працівники, а також ще дві тисячі військових, яких направляють в зону ООС, близько півтори тисячі людей віком від 80 років.

Протягом останніх трьох днів на Вінниччині також проводять щеплення маломобільних груп населення (через стан здоров’я чи вік) вакциною від Sinovac Biotech.

– Вакцинують цих людей та тих, хто за ними доглядає. Їх вакцинують вдома. Для цього виїжджають дев’ять мобільних бригад. На сьогодні ми вже вакцинували 115 людей. З них 70% це саме маломобільні люди. Вакцина переноситься задовільно й на даний час важких реакцій не зареєстровано. Ми продовжимо вакцинувати цією вакциною маломобільні верстви населення. Наступна категорія, яка буде вакцинована цією вакциною у випадку залишків доз це вчителі, які братимуть участь в ЗНО. 

Вакцина Pfizer-BioNTech – це вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Її внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років. Вакцина покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу. Її вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у три тижні. – інформація з сайту vaccination.covid19.gov.ua

Етапи вакцинації

Нагадаємо, що вакцинація проти COVID-19 в Україні відбуватиметься у п’ять етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (≈ 367 тис. людей).

2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники (≈ 3 млн людей).

3-й етап – люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти (≈ 7 млн людей).

4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі  (≈ 11 млн людей).

5-й етап – решта дорослого населення України віком від 18 до 59 років (≈ 13 млн людей).

Більше про вакцинацію від COVID-19 можна дізнатись за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Вінниччина отримала 5600 доз вакцини виробництва Sinovac Biotech

Читайте також: Україна уклала договір з Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.