Перший дитячий садочок Вінниці, який міська влада створює у співпраці з приватною гімназією “Дельфін”, запрацює до кінця січня 2020 року. До нього зможуть ходити від 100 до 150 дітей, 30-50 з яких – із загальної міської черги. Перебування таких дітей оплачуватимуть з міського бюджету.
Про це повідомили сьогодні, 13 грудня, під час прес-конференції у Вінницькій міській раді. Галина Якубович, заступниця міського голови Вінниці, розповіла, що цей дошкільний заклад інноваційного спрямування буде розташований неподалік житлового комплексу “Авалон” по вулиці Трамвайній, 3Б.
Цей заклад є одним з двох садочків, які цього року побудували інвестори (інший – комунальний ДНЗ №22 “Смайлик” – відкрили кілька тижнів тому на Замості). Відомо також, що в цьому садочку буде функціонувати 5 груп, в тому числі й група раннього розвитку.
Галина Якубович розповіла, що наразі опрацьовують договори з Андрієм Піжевським, який виграв цей конкурс (на оренду приміщення, про надання освітніх послуг тощо), а також співпрацюють з місцевим ОСББ, щоб знати, скільки дітей з електронної черги можуть направити в цей садочок. Наразі таких – 17, але загалом садочок зможе прийняти від 30 до 50 дошкільнят.
Платити за їхнє навчання буде міська рада по середній вартості у Вінниці. Зі слів Галини Якубович, це близько 14 тисяч гривень на рік за дитину (+\- 10%). Водночас батьки будуть сплачувати лише за харчування малечі (75% від загальної суми за місяць; вартість – як і в комунальних садочках).
Оскільки цей ДНЗ є пілотним проектом на основі муніципально-приватного партнерства, решта дошкільнят відвідуватимуть його як приватний заклад. Андрій Піжевський, розповів, що навчання у приватному садочку “Дельфін”, наприклад, коштує наразі 4500 гривень на місяць, включно з харчуванням і всіма програмами.
Цікаво й те, що Андрій Піжевський був єдиним, хто подав заявку на участь у цьому проекті, хоча інші власники приватних садочків також цікавилися умовами. Він зізнався, що подати заявку для нього було “логічно”, тому був здивований, коли цього ніхто більше не зробив, адже проект дуже цікавий.
Приємно, що Вінниця – №1 в такому проекті співпраці, й нарешті бізнес може співпрацювати з міською владою в напрямку освіти. Це дуже важливий напрямок, бо від цього залежить наше майбутнє… Тому для мене це було логічно: цікава пропозиція, гарна будівля… – розповів Андрій Піжевський. – Зараз (у цього садочка – авт.) є можливість бути першим закладом в Україні, який пішов на таку співпрацю. В якомусь сенсі це навіть і реклама. Ми ж приватний заклад, але з нами хоче співпрацювати місто, департамент освіти, вони нам довіряють такі програми.
Ми підпорядковані державним нормам, тому фактично працюємо як звичайний садочок. Але оскільки ми – приватний заклад, додаємо інтерактиву більше, в нас і англійська мова з раннього віку є… Харчування в нас практично таке ж, єдине – ми зараз додаємо страви з меню Клопотенка. Також ми працюємо повний день.
Однією з умов договору муніципально-приватного партнерства було те, що орендар, приватна гімназія “Дельфін”, має укомплектувати приміщення необхідним обладнанням, устаткуванням та інвентарем до 25 грудня 2019 року. Андрій Піжевський розповів, що це була найважча умова, бо це “не дуже дешево і просто”. Але вони вже замовили все необхідне обладнання і тепер сподіваються, що його вчасно доставлять та встановлять.
Андрій Піжевський розповів, що зараз вони шукають працівників, адже хочуть, щоб на кожну з п’яти груп було по два вихователі. Також сподівається, що після Різдва діти вже почнуть ходити до садочка.
Знаючи, що у місті уже починає потужно розвиватися приватна форма навчання в освіті (не тільки дошкільна, а й шкільна), ми побачили, що доцільно було б зробити такий інноваційний проект у співпраці з бізнесом. По перше, цього вимагає час, адже в цьому році вперше у школи, в приватні школи, Урядом було спрямовано субвенцію на дітей, – розповіла Галина Якубович.
І ми подумали, що якщо сьогодні є бізнес, який працює в дошкільній освіті відповідно до всіх законодавчих норм, має ліцензію, має відповідний штат, має всі витримані санітарні норми (тобто працює легально), чому ми не можемо з ним співпрацювати… Ця співпраця цікава ще й з інноваційних методів.
Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради, додала, що “це один з унікальних освітніх проектів в Україні, пілотний проект у Вінниці та новий підхід до розвитку дошкільної освіти саме в нашому місті”. Тому сподівається, що надалі ним зацікавиться інші приватні заклади міста, які готові працювати прозоро (з відповідною ліцензією, матеріально-технічним забезпеченням, педагогічними кадрами тощо).
Зазначається також, що насамперед цей проект спрямований на зменшення черги у ДНЗ міста. Хоча Галяна Якубович наголосила, що у Вінниці черга одна з найменших в Україні та наразі становить 279 дітей (на початку літа їхня кількість завжди зростає). Тож з її слів, зараз існує потреба у розвантаженні вже існуючих груп. Найбільше цього зараз потребують вулиця Київська та мікрорайони: Замостя, Центр і Поділля.
Також Галина Якубович розповіла, що вони готові співпрацювати з приватними ДНЗ міста й на інших умовах. Тобто якщо вони готові надати місця для дітей із загальної черги в садочках, то також можуть звертатися до міської ради з пропозицією муніципально-приватного партнерства.
Наше перше завдання – щоб якомога більший відсоток дітей були охоплені дошкільною освітою. І якщо приватний бізнес готовий співпрацювати в такому напрямку, але прозоро, безпечно, відкрито, за законодавчо встановленими базовими програмами розвитку, ми завжди раді співпрацювати й направляти туди кошти, бо кошти йдуть за дитиною, – зазначила Галина Якубович.
Нагадаємо, що Андрій Піжевський є також засновником і власником креативного простору “Артинов”. Свого часу він шукав натхнення для започаткування власної справи у Польщі, а потім неочікувано для самого себе переїхав до Австралії. Проживши там 15 років, він повернувся до Вінниці разом з сім’єю і заснував тут креативний простір “Артинов”, а згодом – приватну гімназію “Дельфін”.
Детальніше про те, як робота з креативним простором плавно переходить у роботу в сфері шкільної та дошкільної освіти, та історію бізнесу, який розпочався з прогулянки містом, читайте і дивіться за ЦИМ посиланням.
Ілюстративне фото – jaarverslagen.poraad.nl
Дякуємо!
Тепер редактори знають.