Перший день заборони авто на Соборній: як реагують водії та поліція. ФОТОРЕПОРТАЖ

10:00
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Відсьогодні, з 1 жовтня рух вулицею Соборною у Вінниці закритий для приватного транспорту. Відтепер центральною вулицею міста може їздити лише транспорт громадський, екстрені служби, а також таксі й ті вінничани, котрі мешкають або працюють на Соборній.

Обмеження діють з 6 ранку до 22:00, тож сьогодні вже о 8:30 на Соборній з’явилися перші поліцейські патрулі, котрі зупиняли водіїв, які намагалися “проскочити” Соборною, ніби не помічаючи численних заборонних знаків, встановлених напередодні.

Так перший такий патруль трапився нам на парковці біля ТЦ “Cloud”: двоє поліцейських зупиняли майже всі автівки, які прямували від Центрального мосту в бік Майдану Незалежності.

За словами патрульних, цього дня водіям лише усно нагадують про заборону проїзду Соборною та відпускають. Більшість таких водіїв тут же розвертаються, пересікаючи умовну “подвійну смугу”, і прямують далі через вулицю Мури.

– Попри те, що у ЗМІ було багато інформації про обмеження руху Соборною, ми сьогодні водіїв поки попереджаємо. Але не треба цим зловживати, – кажуть патрульні. А ще пояснюють: центральною вулицею пропускатимуть автомобілі, якщо у власника в паспорті зазначене відповідне місце реєстрації або є інші документи, які підтверджують право доступу до вулиці (наприклад, договір оренди на офіс абощо).

На Мурах, до речі, у зв’язку зі змінами в схемі руху, тепер заборонено паркуватися з правого боку, аби уникнути заторів. Тут же встановлені спеціальні обмежувальні конуси.

Рухаємося далі по Соборній в бік площі Гагаріна і зауважуємо, що ця частина вулиці практично порожня: повз Майдан Незалежності вільно проїжджають майже виключно тролейбуси, автобуси й трамваї, плюс хіба трохи легкових автомобілів.

Дуже незвично споглядати повністю порожню вулицю Оводова в тій частині, де вона прилягає до Соборної: зазвичай зранку тут – довга “тягнучка”.

Біля ОДА помічаємо ще один патруль: вони перехоплюють автомобілі, які виїхали на Соборну з боку Театральної. Через дорогу від поліцейського екіпажу помічаємо порушення: вздовж “жовтих ліній” біля будівлі обласної ради як паркувалися автомобілі, так і продовжують паркуватися попри нову систему штрафів згідно з новим законом.

Станом на дев’яту ранку Соборна розвантажена аж до перехрестя з вулицею Театральною. Але вже тут – все як завжди: перехрестя стоїть в заторах, водії намагаються прорватися на інший бік Театральної через Соборну, автівки, що виїхали з Хлібної або “прорвалися з площі Гагаріна – заблокували рух в тому числі й громадського транспорту. Пішоходи, споглядаючи всю цю ситуацію висловлюються, що на цьому місці варто було би встановити світлофор.

Ще один патруль перебуває на Соборній з боку площі Гагаріна: тут значно більший потік автомобілів, автівки рухаються як з вулиці Пирогова, так і з Хмельницького шосе, тож двоє патрульних не встигають зупинити всіх. На наших очах виписують штраф жінці: кажуть, що не лише за проїзд по Соборній, а за “сукупністю порушень”.

Нагадаємо, що вінницькі урбаністи пропонують свої способи безпечного об’їзду Соборної, а також виїзду на вулицю Коріатовичів. Як можна об’їхати центральну вулицю, як дозволено рухатися, що відсьогодні заборонено та які за це передбачені штрафи – читайте у матеріалі “Соборна закрита для проїзду: “лайфхаки” для водіїв, виключення та додаткові заборони”

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.