З першого червня у Вінниці поступово відкриватимуть дитячі садки. Наразі в закладах розпочався підготовчий етап, купівля всього необхідного та обстеження. Також стало відомо, хто має першочергове право на відвідування дитсадків в таких умовах.
Сьогодні, 26 травня, очільниця департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко під час відеоконференції розповіла про те, як саме відновлять роботу дитячих садків у місті та які особливості їхнього функціонування запровадять.
Перші дитсадки зможуть відкритись вже з першого червня. Однак не всі запрацюють одночасно, оскільки кожен заклад мають перевірити та обстежити.
– Зрозуміло, всі зраділи новині, що садочки мають відкрити. Але для того, щоб діти та персонал садочку перебували у безпечних умовах і щоб робота закладів дошкільної освіти була налагоджена та відповідала усім санітарно-гігієнічним вимогам на час епідемії, ми маємо вжити заходів, – пояснила Оксана Яценко.
– Не всі садочки запрацюють з першого червня. Запрацюють лише ті, які будуть до цього готові. Про готовність закладів має засвідчити комісія з працівників Держпродспоживслужби та департаменту освіти, які перевірять готовність закладів, до прийняття наших маленьких мешканців, та підпише відповідний акт.
Так, працівники закладів дошкільної освіти мають пройти медичний огляд. Для прикладу, на 10 червня мають пройти медогляд понад 2300 працівників. Також міська влада виділила кошти на проходження тестів на наявність коронавірусу.
– Коли люди виходять працювати з дітьми, ми маємо бути впевнені, що вони не інфіковані, що вони не мають безсимптомний чи малосимптомний перебіг, – додала очільниця департаменту освіти.
Також до відкриття садочків необхідно буде розконсервувати системи очистки води та придбати харчові продукти для приготування їжі. До речі, раніше виконком міськради прийняв рішення передати продукти з освітніх закладів, які зачинили на карантин, до медичних установ.
Минулого тижня Держпродспоживслужба вже взяла проби води у дитсадках й попередні результати обіцяють повідомити у середу, 27 травня. Крім того, місцева влада має забезпечити наявність у закладах дезінфікуючих та антисептичних засобів. Із закладів заберуть м’які іграшки, килими з довгим ворсом, кімнатні рослини та тканини на стінах.
– Ми цим зараз займаємося. До цього списку ми внесли також безконтактні термометри для закладів, де їх не було, та бактерицидні лампи, які необхідні для дезінфекції приміщення. Зрозуміло, це підготовка територій та приміщення закладу, здійснення гігієнічної та санітарної обробки, прибирання подвір’я та груп, дезінфекція.
Особливості перебування дітей у закладах
Наразі відомо, що кількість дітей у групах буде обмежена. Першочергово рекомендовано приймати до садків дітей медичних працівників, правоохоронців, працівників, які забезпечують роботу критичної інфраструктури міста під час карантину та тих, у кого батьки працюють й не мають можливості залишити дитину вдома.
Згідно з останніми рекомендаціями, які отримав департамент освіти, у групах не може перебувати дітей більше, ніж розраховано нормативної наповненості. Для груп раннього віку це 15 дітей, для середнього та старшого – по 20 дошкільнят.
– Ми будемо дивитись відповідно до наших приміщень, як ми зможемо розмістити ліжка та нагодувати дітей. Ми провели моніторинг потреби батьків щодо відвідування садочків дітьми. Якщо ми говоримо про 100% відвідування до карантину, то це було 17424 дитини. Зараз виявили бажання віддати у садочок 7876 дітей. Ми порахували, що це 45% від потреби.
На вході до закладу медична сестра робитиме температурний скринінг дітям, а всі покази записуватимуть у журнал. Вихователям передаватимуть дошкільнят лише тоді, якщо у дітей температура не перевищуватиме 37,2 градуса та вони не матимуть ознак респіраторних захворювань. Температурний скринінг також проходитимуть працівники закладу. Повторювати вимірювання температури всім необхідно буде щочотири години. Крім того, працівники закладу мають бути в масках.
– Ми будемо організовувати освітній процес так, щоб діти перебували більше часу на свіжому повітрі, а лише сон та прийом їжі буде у приміщеннях, які до того часу будуть дезінфікованими та буде здійснено вологе прибирання.
За рекомендаціями управління Держпродспоживслужби, ліжка у спальнях мають стояти на відстані не ближче, ніж метр. Відтак, це вже унеможливлює відвідування групи великою кількістю дітей. Також під час прийняття їжі за столом можуть перебувати лише дві дитини, при чому відстань між ними має бути не менше метра.
– Ми маємо подивитися, щоб у закладах були окремі входи у кожну групу. Якщо ж цього не можна зробити – ми розробляємо графік, щоб діти з різних груп не зустрічались. Працівники, які працюють у групах, мають бути незмінні. Тобто, жодної заміни не може бути.
Обмеження виходу на роботу людей з хронічними захворюваннями та з групи ризику (яким понад 60 років) також не дає можливості відкрити всі групи у дитсадках. Оксана Яценко запевнила, що таких працівників не надто багато і їм доведеться брати або чергову відпустку, або працювати дистанційно та “виконувати інші види педагогічної роботи”. Тобто, це можуть бути конспекти з занять, створення відео тощо. Натомість деяким вихователям іноді доведеться працювати у дві зміни.
У дитячих садках також облаштують два ізолятори. Перший на випадок, якщо у дитини виявлять ознаки респіраторних захворювань чи температури. Тоді дитину мають перевести до ізолятора, а працівник дитсадка одразу звернутися до лікаря. Оксана Яценко наголосила, що все буде зроблено так, аби не налякати дитину й щоб їй було комфортно.
Другий ізолятор триматимуть на випадок інших хвороб, як, наприклад, шлункових розладів.
– Я хочу зараз звернутися до батьків і попросити, щоб батьки дуже виважено поставились до того, що це все ж не відновлення роботи закладу, яке було до карантину. Це – адаптивний карантин. Шановні батьки, якщо ви маєте можливість залишити дитину вдома, якщо у вас є з ким і де залишити дитину, – не поспішайте, будь ласка, її віддавати в садочок. Цей час карантину мине і заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу у повноцінному режимі. Зараз я вважаю, що потрібно забезпечити дитячим садочком дітей тих батьків, які цього нагально потребують, – додала Оксана Яценко.
Щодо дітей, які мають інвалідність або хронічні захворювання, то їм рекомендують не відвідувати дитячі садки. За словами Оксани Яценко батьки 356 таких дітей висловили бажання повернутись до дитсадків. Однак, їм рекомендуватимуть утриматися, щоб не ризикувати здоров’ям дітей.
Фото з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.