Публікації за датами

  • 07 Листопада/ 17:58

    Vinnytsia

    Публікація07.11.1817:58

    Автор:Юлія Плахтій

    Переможний Тяжилів: у Вінниці розповіли, хто виграв у цьогорічному Бюджеті громадських ініціатив. ПЕРЕЛІК ПРОЕКТІВ

Сьогодні у Вінниці оголосили проекти-переможці конкурсу «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці», які реалізовуватимуться у 2019 році. Всього це сім великих та шість малих проектів. Загальна сума, виділена на всі – 7 мільйонів 241 тисяч 780 гривень. 

Усі результати голосування та рішення про проекти-переможці ще мають бути подані на розгляд депутатів під час найближчої сесії Вінницької міської ради. Нині ж, як повідомляє Вінницька міська рада, на засіданні Координаційної ради конкурсу в присутності авторів проектів було оголошено результати загальноміського голосування (перелік наведено у відповідності до кількості набраних голосів).

– Як відомо, для реалізації проектів-переможців у 2019 році, в міському бюджеті передбачається 7 мільйонів гривень, які можуть розподілятися у співвідношенні 85 % на великі проекти і 25 % – на малі. Відповідно до «Положення про Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці» Координаційна рада, за потреби, може змінювати дане співвідношення. Якщо за рейтингом порахувати 6 великих та 6 малих проектів, то загальна вартість їх становитиме 6 240 780 гривень, тобто з запланованих 7 мільйонів буде залишок – 759 220 гривень. Міський голова виступив з ініціативою включити до реалізації ще один великий проект згідно з рейтинговою таблицею. І таким чином, у 2019 році будуть реалізовувати за кошти міського бюджету 7 великих і 6 малих проектів. Їх загальна вартість становити 7 240 780 гривень. Це більше, ніж було заплановано, але ми сподіваємось, що в процесі реалізації ми через проведення тендерних процедур зможемо цю суму звести до запланованої, – сказав Владислав Скальський.

Великі проекти

№ 30 “Центр розвитку для дітей та молоді «Мрія» в м-ні Тяжилів”: створення центру розвитку дитини для ефективної взаємодії дітей, дітей, батьків та освітян. Вартість – 1 000 000 гривень. Проект набрав  2 964 голосів.

№ 32 “Майданчик для пляжного футболу та волейболу в Тяжилові”: створення комплексного майданчику для гри у пляжний футбол та волейбол в мікрорайоні «Тяжилів». Вартість – 1 000 000 гривень. Проект набрав  2 407 голосів.

№ 16 “Історія та легенди Вінниці”: видання книги «Легенди Вінниці» та створення краєзнавчої студії в приміщенні бібліотеки-філії №1. Вартість – 556 080 гривень. Проект набрав  2 253 голоси.

№ 37 «Благоустрій зони відпочинку для дітей на прибережному схилі озера по вул. Волошковій»: улаштування бетонних покриттів під настилання з гумових матів, встановлення дитячих гірок та огородження. Вартість – 1 000 000 гривень. Проект набрав 2 216 голосів.

№ 39 «Благоустрій території з улаштуванням фонтану в зоні відпочинку на вулиці Волошковій»: улаштування фонтану з укладанням тротуарної плитки, пішохідних доріжок, озелененням, освітленням. Вартість – 997 000 гривень. Проект набрав 2 138 голосів.

№ 68 “Створення парку-музею Подільського каменю на території КЗ “ЗШ І-ІІІ ст. №19 ВМР»: завершення роботи над створенням парку-музею Подільського каменю в мальовничому куточку Старого міста, забезпечення матеріальною, навчальною базою для здійснення екологічної, культурно-просвітницької роботи серед мешканців, гостей міста. Вартість – 572 800 гривень. Проект набрав 1 630 голосів.

№ 21 «Моя нова Можайка»: проект спрямований на покращення якості життя мешканців мікрорайону «Можайка» – провулок 1 Київський з облаштуванням місць для відпочинку. Вартість – 1 000 000 гривень. Проект набрав  1 589 голосів.

Малі проекти

№ 11 – «Шашково-шахматний клуб в Тяжилові»: облаштування сучасного шахового клубу. Вартість – 200 000 гривень. Проект набрав 4 135 голосів.

№ 57 – «Клумба-корабель – нова окраса Тяжилова»: встановлення креативної зеленої клумби у вигляді корабля на березі «Родинного Озера». Вартість – 200 000 гривень. Проект набрав 2 818 голосів.

№ 36 – «Улаштування на стадіоні спортивного майданчика для пляжного волейболу на вулиці Волошковій»: улаштування огородження із секцій металевої сітки. Вартість – 197 400 гривень. Проект набрав 2 183 голоси.

№ 38 – «Упорядкування зони відпочинку біля озера на вулиці Гладкова»: облаштування зони відпочинку біля озера вул. Гладкова. Вартість – 200 000 гривень. Проект набрав 2 151 голос.

№ 1 – «Активне дозвілля»: організація дозвілля для громадян поважного віку та громадян з інвалідністю. Вартість – 117 500 гривень. Проект набрав 1 610 голосів.

№ 60 (об’єднаний з проектом 49) – «Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (кішок) на території міста Вінниця»: з метою попередження не контрольованого збільшення безпритульних тварин на території міста Вінниця, провести стерилізацію безпритульних кішок. Вакцинація тварин від сказу. Вартість – 200 000 грн.

Заступник міського голови Владислав Скальський повідомив, що загалом під час цьогорічного конкурсу (вже четвертого за рахунком) від громадян надійшло 76 проектів, а на голосування врешті було запропоновано 42 проекти: 25 великих та 17 малих. За 5 днів до початку голосування автором проекту було знято з голосування проект № 46 “Водний ігровий майданчик, фонтан в мікрорайоні Тяжилів”, тож вінничани обирали своїх фаворитів з-поміж 24 великих проектів. Ще два проекти (№ 6 “Казки про вінницьких гномів” та № 34 “Кімната цілющого повітря”) були зняті з участі в конкурсі за ініціативи авторів.

При опрацюванні результатів голосування за них було прийнято понад 40 тисяч голосів: 21 550 за великі проекти, 18 847 голосів – за малі. Водночас 288 голосів – не були враховані через ті чи інші порушення.

Читайте також: «Тяжилівські проекти», за які масово голосували студенти у Вінниці, стали лідерами «Бюджету громадських ініціатив»

Нагадаємо також, що минулого року під час конкурсу Бюджет громадських ініціатив також попри підтверджені факти фальсифікації голосів, окремі проекти не були дискваліфіковані – їх вирішили “пробачити”, однак анулювали підроблену кількість голосів, що певним чином вплинуло на місце проекту у загальному рейтингу. Таким чином, експертна рада вирішила, що в паперовому варіанті не можуть бути врахованими як результативні 1375 голосів.

Також Скальський сказав, що виникла необхідність обговорити питання щодо перенесення на наступний рік реалізацію проекту “Благоустрій парку “Інтеграл”, що у мікрорайоні Тяжилів, що мав реалізовуватись цього року.

– Зараз ми закінчуємо процес проектування Палацу спорту на території Парку Інтеграл, і з огляду на те, що ці проекти, однозначно, будуть дотичними, ми вирішили перенести реалізацію цього проекту-переможця на наступні роки, – розповів Владислав Скальський. – Відтак департаменту фінансів міської ради, департаменту комунального господарства і благоустрою необхідно передбачити фінансування проекту №32 “Благоустрій парку “Інтеграл” на 2019 рік.

З 2016 року у Вінниці, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, впроваджено одну з європейських практик – учасницького або партисипативного бюджетування – це конкурс «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці». «Формат даного конкурсу унікальний тим, що мешканці міста безпосередньо долучаються до розподілу коштів, створюючи проекти та голосуючи за ту чи іншу ідею. У цьому році у місті конкурс відбувся вчетверте.

Нагадаємо також, що цього року правила конкурсу зазнали певних змін: збільшили тривалість голосування та кількість проектів, за які можна проголосувати, а також дещо посилили умови проти фальсифікації голосів.

Читайте також: У Вінниці оновили формат конкурсу проектів “Бюджет громадських ініціатив”

Причиною тому стали минулорічні фальсифікації у бібліотеках міста, тож тепер у Положенні про конкурс спеціально передбачено, що паперові бланки для голосування заповнюються особисто мешканцями міста в пунктах для голосування та особам, які здійснюють прийом бланків, забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб.

Читайте також: Покарати не можна пробачити: у Вінниці вирішують, що робити з фейковими голосами за проекти Бюджету громадських ініціатив

Фото Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.