Перехоплення телесигналу і мережа гучномовців: якою буде нова система оповіщення у Вінниці

15:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності ВМР Олег Парфілов в інтерв’ю Vежі розповів про подробиці нової системи оповіщення міста, яка наразі створюється у Вінниці. 

За словами Парфілова, нова система буде “європейського зразка” і передбачає створення мережі гучномовців, які керуються по різним каналам зв’язку. Окрім того система буде здатна перехоплювати телевізійний сигнал та сигнали FM-радіостанцій.

– Ми її будуємо вже два роки, кошти виділяються й на наступний 2019-й рік. Система для оповіщення населення в разі загрози чи виникнення надзвичайної ситуації – буде європейського зразка, дуже не дешева. Вона являє собою мережу гучномовців по місту, які керуються по різним каналам зв’язку, радіозв’язок та зв’язок через мобільних операторів наприклад.

Тобто ми зможемо передавати по цій системі як звук сирени, так і голосові повідомлення, також зможемо перехоплювати телеканал “ВІТА” (це вже зроблено) та станції фм-діапазону для передачі інформації. Система зможе робити оповіщення на мобільні та стаціонарні телефони керівництва міста чи інших потрібних людей. Пізніше плануємо долучити більш тісно мобільних операторів, щоб система могла використовувати не тільки гучномовці, а й надсилати потрібну інформацію на мобільні.

Робоче місце диспетчера вже обладнане в нашій диспетчерській в “Цілодобовій варті”. Там на великому екрані є карта, оператор має можливість керувати сиренами, підключати сирени на окремих територіях міста, а не всі. Ми вже робили таку “репетицію” в районі 20-ї школи: задіяли дві сирени, дві вишки для оповіщення про те, що наступного дня не буде водопостачання. Загалом проектом передбачено 15 гучномовців по місту, але зараз знаємо, що згодом буде ще один проект додатковий і на 2020 рік ще буде п’ять-шість там, де нині дуже слабкий сигнал. Причому до Вінниці ще приєдналась Десна, то ж ми зобов’язані забезпечити її мешканців оповіщенням, загалом є над чим працювати. Зараз є дев’ять гучномовців, наступного року їх буде 15.

Як повідомлялося раніше, нова система оповіщення коштуватиме місту понад 7 мільйонів гривень. Вартість будівництва першої черги становить 2 мільйони 78 тисяч гривень. Наступні, які будуватимуть впродовж двох років – 2 мільйони 734 тисячі та 2 мільйони 816 тисяч.

Олег Парфілов тоді зазначав, що оновлювати систему буде підприємство із Запоріжжя, фахівці якого вже закупили необхідне обладнання в Польщі та почали його збирати.

– Плануємо через тиждень розпочати саме будівництво системи: перш за все це буде робоче місце диспетчера, “вежа оповіщення” на міській раді та ще дві. Всього їх у нас 15. Обладнання закуплено, розмитнено і доставлено у Вінницю. Частину обладнання запорізька фірма монтує у себе, але незабаром вони приїдуть і розпочнуть працювати на місці.

За словами Олега Парфілова, стара система оповіщення ще працює, але вона вже застаріла.

– Це обладнання ще 60-х років і воно вже поступово виходить з ладу. Проблема ще в тому, що ця система розрахована на проводове радіо, на радіоточки, але населення вже масово від них відмовляється і таким чином ми просто не зможемо донести інформацію до населення. Ми знайшли вихід із такої ситуації – тимчасово зробили переховплення телеканалу “ВІТА” і можемо передавати голосові повідомлення як в цифровому, так і в аналоговому форматі. Але це тимчасово, поки не запрацює нова система.