Передача інформації про заводи та військових: у Вінниці судять вінничанина, обвинуваченого в держзраді

16:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці судять вінничанина, обвинуваченого у державній зраді. За даними правоохоронців, він, зокрема, передавав представнику рф інформацію про об’єкти критичної інфраструктури, військових та вежі мобільного зв’язку у нашому місті.

Як стало відомо сьогодні, 7 листопада, на підготовчому судовому засіданні у Вінницькому міському суді, обвинувачений Калачика Володимира Валентиновича судять за збір даних у травні-червні 2023 року.

Так, згідно з обвинувальним актом, представник рф в телеграмі давав обвинуваченому різноманітні завдання, які ті виконував.

Зокрема, йдеться про завдання слідкувати за “45 заводом” (в ході якого Калачик фотографував територію підприємства, мав слідкувати за переміщенням військових, розташуванням патрулів тощо), збирати інформацію про мережі WiFi поблизу заводу “Форт”, вежі мобільного зв’язку в місті, ТЦК тощо.

Зібрану інформацію обвинувачений передавав у месенджері користувачу на ім’я “Андрій” та отримував підтвердження про взяття її в обробку.

– Громадянин Калачик, будучи проросійсько налаштованою особою та підтримуючи ведення повномасштабної війни рф в Україні…, добровільно взяв на себе обов’язок збору відомостей військового характеру стосовно підрозділів та техніки ЗСУ, а також об’єктів критичної та цивільної інфраструктури міста Вінниці шляхом особистого спостереження, пошуку (нерозбірливо) даних в мережі інтернет, а також подальшою передачею отриманих даних… для їх подальшого використання в інтересах рф у веденні військової агресії проти України, – цитувала прокурорка обвинувальний акт.

Його обвинувачують в державній зраді (ч.2 ст.111 ККУ). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Як стало відомо під час засідання, Володимир Калачик є неодруженим, має вищу освіту. Має роботу працівником на складі на одному з підприємств у Вінниці.

 

 

Коментуючи зачитані обвинувачення, Калачик зазначив, що свою вину “зовсім не визнає”, однак погодився давати покази.

Зрештою за результатами підготовчого засідання суд в складі Гайду Г.В., Кашпрука Г.М., Іванченка Я.М. визначив порядок розгляду доказів у провадженні – спершу досліджуватимуть письмові докази, а згодом заслухають покази Калачика.

Наступне судове засідання заплановане на 17 листопада, о 14:30. Обвинувачений наразі під вартою.

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.