Пенсії для “ДНРівців”: суд призначив умовні терміни обвинуваченим

16:30
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Суд визначив покарання для злочинців, які сприяли незаконним виплатам пенсій жителям тимчасово окупованих територій, зокрема й для учасників “ДНР”. Три обвинувачених підписали угоди про визнання винуватості та отримали умовні терміни ув’язнення.

Про це повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області та на фейсбук-сторінці УСБУ у Вінницькій області.

 

 

– Як було встановлено, фігуранти кримінального провадження мали значну клієнтську базу понад 700 осіб, контролювали їх банківські рахунки, здійснювали зняття готівкових коштів, забезпечували безперешкодне проходження ідентифікації.

Без фактичного перебування клієнтів на території, підконтрольній українській владі, ділки оформлювали необхідні документи для нарахування всіх видів соціальної допомоги для власного збагачення, а також в для фінансування окремих представників НЗФ т.зв. «ДНР», зокрема керівників місцевих правоохоронних органів, окремих представників «МДБ ДНР» – повідомляють в СБУ.

Як встановило досудове розслідування, яке здійснював слідчий підрозділ Управління СБУ у Вінницькій області, зловмисники також “порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, маючи на меті заподіяння шкоди інтересам держави, а також використовували завідомо підроблені документи та підробляли документи на банківські перекази”.

 

Вказана група з п’яти осіб за попередньою змовою сприяли незаконному отриманню пенсійних виплат жителям тимчасово окупованих територій, в тому числі для учасників терористичної організації «ДНР».

За результатами досудового слідства щодо п’яти осіб, в тому числі двох колишніх працівників АТ «Ощадбанк», до суду скерували обвинувальні акти.

– Вироками Артемівського міськрайонного суду Донецької області щодо трьох осіб, які попередньо визнали провину та сприяли органу досудового розслідування у викритті організатора злочинів, затверджено угоди про визнання винуватості.

Їх визнано винуватими у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 258-3, 332-1, 358 КК України, та призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Одночасно, в дохід держави конфісковано кошти у сумі понад 570 тис. гривень, 10 тис. доларів США та 278 тис. російських рублів – йдеться в повідомленні прокуратури.

 

Державі попереджено нанесення збитків у сумі понад 8 мільйонів гривень.

Підкреслюється, що пом’якшення покарання відбулось у зв’язку з тим, що обвинувачені надали викривальні покази відносно організатора кримінальних правопорушень та інших причетних до злочинів осіб, які наразі перебувають на тимчасово окупованій території України, та зобов’язалися в подальшому співпрацювати з органами СБУ та прокуратури.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Вінницька обласна прокуратура.

Наразі тривають “подальші слідчо-оперативні дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх фігурантів кримінального провадження, причетних до протиправної діяльності”.

Фото – УСБУ у Вінницькій області