“Паску за маску”: вінницькі волонтери шукають пірнальні маски для захисту медиків та пацієнтів

18:11
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницькі волонтери організували акцію “Паску за маску”, завдяки якій можна обміняти свою маску для пірнання на пасхальний хліб. Завдяки акції вже вдалось зібрати 284 маски для лікарів та пацієнтів.

Про це повідомляють у сюжеті “Суспільного” та розповіла Vежі організаторка акції Олена Дроненко і учасниця ініціативної групи “Заради життя”.

Звичайні захисні маски участь в акції не беруть, однак волонтери будуть вдячні за допомогу.

Звичайні маски для пірнання (снорклінгу) переробляють в декілька дуже ефективних приладів і рішень для медиків і пацієнтів. Береться маска, на 3D-принтері друкується перехідник. Перехідник одягається на маску. Далі в роз’єм вставляється фільтр від апаратів ШВЛ. Все це одягається на медпрацівника і медик має повний захист усіх слизистих (оболонок – авт.) – розповідає Олена.

Фільтри для апаратів ШВЛ, які використовують в такому захисті, частково також купують в аптеках волонтери – зокрема, для бригад екстреної допомоги, в яких немає апаратів штучної вентиляції легень. Вартість таких фільтрів – від 40 до 120 гривень за одиницю. За словами організаторки, у реанімаційних відділеннях, де такі апарати є, фільтрів достатня кількість, позаяк вони є поширеним матеріалом, тож пацієнтам їх також вистачає.

Наразі частину масок передали бригадам екстреної медичної допомоги та лікарям-реаніматологам. Крім цього, волонтери розробляють рішення, аби за допомогою такої маски можна було б допомогти пацієнтам.

 

 

 

Як зазначає лікар-реаніматолог Андрій Белінський, медики вже протестували такі засоби захисту. Маска є герметичною та не пітніє в районі очей – лише в районі рота.

Учасниця акції Юлія Овчарук, яка пожертвувала таку маску, розповідає, що маску вона ще може собі придбати, а “життя – це набагато важливіша річ”.

 

  

Паски, які можна отримати за участь в акції, також є непростими:

Пасочка спечена по старому бабусиному рецепту, який передавався з покоління в покоління. Вагою пасочка – 350 грамів – розповідає в сюжеті Інна Мацюк, шеф-кухарка ресторану “Мандрівник”, де випікають акційні пасочки.

  

Як розповіла Vежі Олена Дроненко, акція триватиме й після Великодня. Для участі в ній потрібно подзвонити за номером координаторки акції та узгодити деталі передачі. Телефон координаторки – 098 376 80 80 (Альона Петрушевська).

Фото надані організаторами та з сюжету “Суспільного”

Читайте також: В “Квадраті” починають друкувати на 3D-принтері розподільники для апарату штучної вентиляції легень

Читайте також: У вінницькому “Квадраті” на 3D-принтері друкуватимуть захисні медичні щитки

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.