Палаючий човен та блискітки в траві: на Вінниччині відбувся фестиваль ленд-арту “Міфогенез”-2020. ФОТО

19:14
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 28 Лютого 2020, в 18:38

Цими вихідними на Вінниччині відбувся щорічний міжнародний зимовий фестиваль ленд-арту “Міфогенез”, який традиційно відкрився виставкою минулорічних робіт учасників.

Без снігу, але з хорошою погодою – в таких умовах протягом двох днів митці з різних міст країни творили свої арт-об’єкти на безсніжному Немирівському скіфському городищі.

Вертикально розміщений човен, червоний камінь у воді, а також блискітки в траві – за словами куратора фестивалю Олександра Никитюка, кількість створених робіт ще тільки підраховується, адже митці розміщували їх по всій площі просторого поля.

 

 

 

 

 

За словами Олександра, вперше у цьому фестивалі взяло участь багато молоді. Загалом, на захід з’їхалося більше сорока учасників – з Києва, Львову, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Полтави та Вінниці. Також на фестиваль приїхала художниця з Австрії.

Попри те, що фестиваль позиціонує себе як зимовий, цьогорічний “Міфогенез” відбувся за повної відсутності снігу. Це, за словами Олександра, кардинально відрізняє цьогорічний фестиваль від попередніх.

– Вперше не було ні снігу, ні льоду – ми дуже боялися. Але художники відреагували творчо, було створено багато класних робіт. Все таки видно, що це не літній період і навіть не весна – а саме тепла зима. Таким чином, ми показуємо, що зима може бути різною.

 

 

 

 

“Хедлайнером” фестивалю став вертикально розміщений палаючий човен – робота вінницького мураліста Олександра Марченка, який зізнався, що вперше виготовив щось подібне. “Межа” – а саме так називається інсталяція – виготовлена ним та його батьком за реальним кресленням справжнього судна.

З самого початку хлопець задумав, що човен буде стояти вертикально без будь яких опор у чистому полі (конструкція трималася завдяки штирю, який і прикріпив човен до землі). Раніше Олександр брав участь в подібному заході у Литві, але як художник. Там, за словами митця, він і надихнувся.

– Концепція полягає в тому, що у кожного у нас є своя межа: межа страху, сили, якась межа перепон. Кожен її долає або перед нею зупиняється. Для мене була межа – чи можу я втілити такий проект, створити такий візуальний ефект.

Під вечір човен заповнили травою та підпалили.

 

 

 

 

 

Як повідомляли раніше, з фотоматеріалу цьогорічного фестивалю буде сформована експозиція для презентації заходу в містах України та за кордоном.

Фото Ольги Мірошниченко

Як відбувався “Міфогенез” у минулі роки – читайте та дивіться в матеріалах за посиланнями:

Читайте також: Мало снігу – менше вражень: як відбувся фестиваль “Міфогенез”-2019. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Енергія сонця” на Скіфських валах: хто приїхав на вінницький Міфогенез

Читайте також: Екстремальне мистецтво на Великих валах: під Немировом відбувся “Міфогенез”-2018. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Пісня льоду, води і полум’я: “Міфогенез” знову прийшов на Скіфські вали. ФОТО, ВІДЕО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.