На Вінниччині відбудеться шестиденний “XVIII Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк”. Концерти заплановані у Вінниці та Браїлові, що у Жмеринському районі. В програмі, зокрема: виступ симфонічного оркестру, концерт органної музики, балет, а також фестивальні активності для дорослих та дітей.
Про це повідомили сьогодні, 18 серпня, під час презентації у вінницькому виставковому центрі “Інтершик”. Зустріч відбулась за участі директорки Вінницького обласного центру культури “Щедрик” Наталії Сентемон, керівниці управління культури та мистецтв ОДА Ольги Дернової, народної депутатки Ірини Борзової, генерального директора філармонії Анатолія Левицього, художнього керівника та диригента, заслуженого діяча мистецтва Георгія Куркова та директорки краєзнавчого музею Катерини Висоцької.
Як розповіли на презентації, фестиваль триватиме шість днів – з 31 серпня по 5 вересня. Перші п’ять днів фестивалю триватимуть у Вінниці – місцевій філармонії та Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської. Останній день відбудеться на території садиби-музею Н.Ф. фон Мекк у Браїлові.
Для доїзду буде організований безкоштовний трансфер. Деталі, точний час та місце виїзду будуть повідомлені згодом на офіційних сторінках філармонії, зокрема на сайті ТУТ та на фейсбуці за ЦИМ посиланням.
Як розповіла директорка Вінницького обласного центру культури “Щедрик” Наталія Сентемон, територію останнього дня фестивалю облаштують так, аби відвідувачі відчували дух 19-ого століття – там встановлять тематичні фотозони, облаштують “Мистецький дворик” з творами митців з вінницького осередку спілки художників та не тільки. За словами пані Наталі, тут також можна буде покататися на човні в озері поруч, а парком ходитимуть костюмовані в стилі 19-ого століття пари.
Цілий день бажаючі навчатимуться бальних танців, а на балконі маєтку-музею можна буде відвідати тематичне кафе – з кавою та канапками.
Окрім цього тут показуватимуть кіно просто неба – підбірку мультфільмів на музику Чайковського та фільм про історію його творчості. Також тут влаштують театралізовані читання листів Чайковського та баронеси фон Мекк.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
31 серпня, вівторок. Урочисте відкриття фестивалю.
18:30 – Концертна зала Вінницької філармонії – Симфонічний оркестр Вінницької філармонії. Художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України та культури Польщі Георгій Курков. Соліст – Антоній Баришевський (фортепіано, Київ).
1 вересня, середа
18:30 – Концертна зала Вінницької філармонії – Ансамбль баяністів-віртуозів AKKO QUARTET (Київ).
20:00 – Храм Пресвятої Діви Марії Ангельської, вулиця Соборна, 12 – органна музика, Станіслав Калінін (Харків).
2 вересня, четвер
Академічний камерний оркестр «Арката» на чолі з маестро Курковим та заслужений артист України Назарій Пилатюк (скрипка, Львів) запрошують на танцювальну вечірку. В програмі – популярні танці усіх епох – від барокової Чакони до актуального Танго.
3 вересня, п’ятниця
18:30 – Концертна зала Вінницької філармонії – салон-концерт «Ніч Чайковського» – театралізоване дійство у виконанні солістів філармонії: народної артистки України Ірини Швець (сопрано), заслуженої артистки України Наталії Лановенко (сопрано), Володимира Полторацького (тенор), Герарда Карпенка (баритон). В програмі бере участь Подільський камерний хор «Леонтович-капела» під керівництвом Ольги Бабошиної. Спеціальний гість – соліст Одеського національного академічного театру опери та балету, лауреат Міжнародних конкурсів Юрій Дудар (баритон). Концертмейстери: Олеся Францужан, Олена Пєнєва, Марія Александрова.
4 вересня, субота
18:30 – Концертна зала Вінницької філармонії – урочистий концерт Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка – народного артиста України Володимира Сіренка. Соліст – Максим Грінченко. Захід відбудеться в межах Всеукраїнського гастрольного туру до 30-річчя Незалежності України.
5 вересня, неділя. Урочисте закриття фестивалю. Чайковський Music Day.
У цей день усі заходи відбуватимуться на території садиби баронеси Н.Ф. фон Мекк у Браїлові, Жмеренська область. Вхід безкоштовний.
14:00 – відкриття мистецьких локацій та фотозон на території садиби-музею.
17:30 – “Вокальні універсалії”, який презентують Академічний камерний оркестр «Арката» (диригент – Василь Журбенко), Подільський камерний хор «Леонтович-капела» (художній керівник – Ольга Бабошина), квартет «Експромт», народна артистка України Ірина Швець (сопрано), заслужена артистка України Наталія Лановенко (сопрано), Володимир Полторацький (тенор), Герард Карпенко (баритон), Олександр Онофрійчук (тенор), спеціальний гість – лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, народний артист України Анатолій Кочерга (бас) – володар премії Греммі
20:00 – “Лебедине озеро”, балет на 2 дії, П.І. Чайковський. Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії (диригент – Тарас Мартиник), Український балетний театр «Прем’єра» та солісти Львівського Національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької (балетмейстер – Олег Петрик).
Квитки можна придбати в касі філармонії або на сайті ТУТ. Вартість квитка на усі концерти фестивалю – 400 гривень. Останній день в Браїлові – безкоштовний.
Довідки за телефонами (0432)66-13-50, (0432)66-06-91,(063) 113-25-05 та на офіційному сайті філармонії ТУТ.
Фестиваль організований Вінницькою обласної деражвною адміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницькою міською радою.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.