У Вінниці 3,9% батьків обрали для своїх дітей-школярів навчання в офлайн-форматі. Тож безпосередньо відвідуватимуть школи 1811 дітей, решта школярів навчатиметься онлайн.
Про це у коментарі “Вежі” повідомила очільниця департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Вінниця
– У Вінниці 3,9% батьків написали заяви на навчання їхніх дітей у форматі офлайн, решта – за онлайн-формат. Ті, хто хотів офлайн – навчається офлайн, а ті, хто хотів онлайн – навчається онлайн, це вирішують батьки, це їхнє рішення, – підкреслила Оксана Яценко.
Вона також розповіла, що у Вінниці з 44 шкіл у 30 є укриття, також ще п’ять шкіл, які не мають власних укриттів, підписали меморандуми з власниками укриттів поруч (в радіусі 500 метрів).
При цьому в тих школах, де немає офлайн-навчання, була можливість знайти поруч школу з укриттям і проводити навчання там. “Були розглянуті усі варіанти” – каже Оксана Яценко.
Загалом до шкіл міста на навчання у форматі офлайн йдуть 1811 дітей, при цьому більшість – учні молодших класів, зокрема 19,4% – першокласники. Що стосується дітей переселенців, то більшість батьків обирали для них офлайн-навчання (загалом до шкіл подали заяви батьки 1400 дітей-переселенців).
На сайті Вінницької міськради уточнюють, що у цьому навчальному році у школи міста зарахували 4609 першокласників, з яких 92 учнів обрали офлайн навчання. 1 вересня в різних закладах організовано традиційні святкові лінійки, відеопривітання випускників, ігрові програми, фотозони. Загалом у Вінницькій МТГ майже 48 тисяч школярів.
– Головною умовою навчання у школі є облаштоване укриття, яке відповідає вимогам безпеки. Поки що, у Вінниці 30 шкіл мають свої укриття, але в найближчий час ця кількість буде збільшуватись, – цитують Оксану Яценко.
Яким було свято 1 вересня у Вінниці торік – дивіться у матеріалі за ЦИМ посиланням.
Вінницька область
Як повідомляє Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації, з 643 закладів загальної середньої освіти Вінницької області з 1 вересня:
– 87 закладів буде працювати в очному форматі;
– 332 заклади в змішаному форматі;
– 223 заклади будуть працювати в онлайн форматі.
Загалом до навчання приступить понад 167 000 учнів, з них 3,5 тисячі – діти з числа внутрішньо переміщених осіб. Освітній процес буде забезпечувати 18,7 тисячі педагогічних працівників. З 28 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з 1 вересня – два заклади будуть працювати в дистанційному форматі, 26 закладів – у змішаному. До навчання приступить понад 12 тисяч здобувачів освіти, з них 200 осіб – ВПО. Освітній процес буде забезпечувати 1,4 тисячі педагогічних працівників.
Рекомендації поліції щодо речей у наплічнику дитини
Також зазначимо, що рекомендації щодо підготовки дітей до школи надали правоохоронці. Так, Патрульна поліції України розмістила інфографіку про те, що варто спакувати дитині в рюкзак до школи. Зокрема до наплічника радять помістити:
– пляшку чистої води;
– поживні батончики, снеки;
– нотатку від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
– телефон (за можливості) + зарядний пристрій + павербанк;
– індивідуальний набір необхідних ліків (запас на кілька днів);
– комплект змінної білизни та одягу;
– улюблену іграшку або річ.
Все інше (їжа, вода, засоби гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо) має заздалегідь підготувати та забезпечити заклад освіти. Тож правоохоронці радять уточнити наявність необхідних предметів у представників навчального закладу.
Ілюстративне фото – з архіву Вежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.