“Лінійка” в парку та сльози першачків: як у школах Вінниці відзначили День знань. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні розпочався новий навчальний рік, і у вінницьких школах пролунав Перший дзвінок. Вперше для першачків, і востаннє для 11-класників. 

Цьогоріч VежА навідалася на святкові “лінійки” в декілька закладів: у школу №18, що на Вишеньці, та гімназію №2 в центрі Вінниці.

День знань у Гімназії №2

Наприклад, у Гімназії №2 урочистості влаштували не на шкільному подвір’ї та навіть не в межах класу. Скориставшись територіальною близькістю до Центрального парку, День знань тут святкували на площі перед Літнім театром. Як нам здалося, це було вдале рішення, навіть попри те, що погода не була спекотною.

 

 

Діти з батьками, вчителі та гості свята почали підходити на “лінійку” в парк ще задовго до 9:00 ранку. Видавалось, що це й справді свято для дітей, адже у переважній більшості усі були усміхнені, раділи й обіймалися при зустрічі з друзями. Багато школярів прийшли у вишитих сорочках і з квітами для вчителів.

 

 

 

 

 

Святкова програма була насиченою і недовгою, що теж плюс. Тут оплесками вітали учнів двох випускних і трьох перших класів, влаштовували флешмоби з прапорцями і танцями й усі разом співали “Коли ми всі разом”.

А відкривав й закривав святкову “лінійку” Гімн України.

 

 

 

 

 

На початку усіх зі святом привітала директорка школи Михайлова Ірина Володимирівна. Особливо вона звернулася саме до учнів гімназії.  

Любі учні, бажаю вам міцних знань, цілеспрямованості, впевненості у своїй силі. Пам’ятайте: навчання це не час, а зусилля. І ваше майбутнє, ваші достатки уже прямопропорційні від сьогоднішніх знань, – зазначила директорка школи. 

 

 

 

Найяскравішим номером святкування став танець учнів перших і одинадцятих класів зі стрічками синього і жовтого кольорів під пісню Гайтани “Україно! Будьмо!”. А наймилішим – коли ведучі свята називали імена батьків першокласників, які колись також навчалися у цій школі, і вони разом виходили на імпровізовану сцену.

Саме їм випала честь продзвеніти у  дзвоники. Тому першокласниць на плечах символічно несли їхні батьки, випускники цієї гімназії. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вже о 9:35 святкову “лінійку” оголосили закритою, а після виконання Гімну, одинадцятикласники за традицією повели першачків на їхній перший в житті урок.

 

День знань у школі №18

Перший дзвоник біля школи №18, що на Вишенці, відбувся в класичних традиціях цього свята: з віршиками, білими бантами, гучною музикою та подекуди заплаканими дітьми, які не хотіли покидати компанію батьків. «Дивись, ти з Мікі Маусом йдеш, все буде добре», – заспокоює з мікрофона заступниця директорки юного школярика, який непевно поглядає на костюмованого персонажа, та все ж бере його за руку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перед тим, як піти на свій перший урок, першокласники завзято зачитували короткі вірші, традиційні для такого свята – про Батьківщину, «енергійних першачків» та готовність йти в школу. Після цього свою промову зачитала президентка школи та пообіцяла «боротися за добре ставлення до дитини».

В перервах між цим звучала україномовна музика, яка інколи хоч-не-хоч викликала сльози на очах в батьків, які махали першачкам навпроти, знімали їх на камеру та подекуди заспокоювали від гірких дитячих сліз.

 

 

 

 

Якщо першокласники та першокласниці були одягнені в переважно класичну шкільну форму, то одяг старшокласників та старшокласниць вже відображав їх індивідуальний стиль.

 

 

 

 

 

 

 

 

Як розповіла “Vежі” заступниця директорки Ірина Матковська, цього року до їхньої школи вступило 164 дітей. Розповідає, що поки Вінниця в “зеленій зоні”, діти навчатимуться за шкільними партами офлайн.

– Першачкам я завжди бажаю нашим дітям щасливого дитинства. […] Ми докладемо усіх зусиль, аби вони такими були, – каже пані Ірина.

Сьогодні у Вінниці Перший дзвінок пролунав для 4955 першокласників. Для порівняння: у 2020 році до шкіл міста пішли 4735 маленьких вінничан, у 2019-му – 4985 першачків, а у 2018-му 5286.

Як відбулися лінійки у вінницьких школах минулого року (вперше під час пандемії), дивіться і читайте за ЦИМ посиланням

Фото Марини Сербінович та Ольги Каплун

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.