Офлайн чи онлайн: як планують організувати навчання у школах Вінниці

12:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Всі вінницькі школярі, батьки яких хочуть, щоб вони навчались офлайн, будуть забезпечені такою можливістю. Разом із тим, передбачено й онлайн-навчання. Нині батьки самі обирають той варіант навчання, який вважають зручним.

Про це повідомляє Вінницька міська рада. За словами заступниці Вінницького міського голови Галини Якубович, у Вінницькій ТГ є 44 школи комунальної форми власності, з них 30 мають укриття. При цьому 14 шкіл укриттів не мають, однак частина з них уклали угоди з власниками сховищ поруч. 

Повідомляється, що 14 червня було надано лист ДСНС з рекомендаціями щодо облаштування найпростіших укриттів. З серпня – на законодавчому рівні внесені та дозволено оплачувати ремонтні роботи в укриттях за рахунок бюджетних коштів. Тож міськрада виділила на ці потреби кошти й наразі у шкільних укриттях працюють над тим, щоб вони відповідали всім рекомендаціям перевіряючих комісій.

– Певні обсяги (робіт з облаштування шкільних укриттів – авт.) виконали самі колективи закладів освіти, також допомогли батьки школярів. Хтось приходив і працював фізично, хтось допомагав технікою. Ніяких коштів на облаштування укриттів не збирали. Ми дуже вдячні батькам, які самі пропонували свою допомогу, – зазначила Галина Якубович.

За словами директорки департаменту освіти міської ради Оксани Яценко, за результатами опитування (моніторинг триває) серед батьків, станом на 1 серпня 83% бажають, щоб для їх дітей організували навчання в онлайн-форматі, 17% – офлайн.

– До прикладу, у школі є п’ять перших класів. З них для офлайн навчання буде сформовано один клас. Решта класів разом зі своїми вчителями будуть займатись онлайн. Якщо в одному закладі двоє дітей, які бажають навчатись офлайн, а в іншому, що поруч, є вісім, ми пропонуємо об’єднати учнів в один клас в школі, де є укриття, – розповідає Яценко.

Також вона зазначила, що у кожній школі схему організації освітнього процесу формує педагогічний колектив.

– Не всі школи мають найпростіші укриття, але ми допомагаємо їм шукати варіанти, або укладати договори з власниками будівель, де вони облаштовані, або організовувати навчання класів на базі інших шкіл, де є така можливість, – зазначила Оксана Яценко.

Вказано, що те, як будуть навчатись школярі – в одну чи дві зміни – залежатиме від кількості охочих займатись офлайн та місткості укриттів. Розклад роботи кожен заклад визначає самостійно.

“Усі укриття в закладах освіти забезпечені необхідним обладнанням. Разом із дітьми в них перебуватиме і медична сестра та інші працівники школи. Наразі колективи закладів освіти проходять безкоштовні курси «Першої домедичної допомоги», які проводить Вінницька обласна організація «Товариство Червоного Хреста України»” – ідеться у повідомленні.

Фото з сайту ВМР, головне ілюстративне – dw.com