Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру екснардепу з Вінниччини

14:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру колишньому нардепу з Вінниччини Руслану Демчаку. Його підозрюють у пособництві у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Як повідомляється в телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора, депутат отримав, зокрема, незаконний інвестиційний прибуток у розмірі 20 мільйонів гривень.

Фото підозрюваного з сайту Офісу Генерального прокурора

Фото Демчака

– За даними слідства, народний депутат України, обіймаючи посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за попередньою змовою із директорами двох приватних підприємств виступив пособником у маніпулюванні на фондовій біржі учасникам фондового ринку. Такі дії призвели до отримання депутатом незаконного інвестиційного прибутку у розмірі 20 мільйонів гривень, – повідомляють в прокуратурі.

Крім того, як повідомляють правоохоронці, підозрюваний (Демчак – авт.) вчинив фінансові операції з коштами, одержаними злочинним шляхом, та дії, спрямовані на приховування та маскування незаконного їх походження в особливо великих розмірах.

Так, викрита незаконна схема пов’язана зі штучним укладанням циклічних біржових угод з метою отримання заздалегідь визначеними особами інвестиційного доходу, є маніпулюванням на фондовому ринку та спрямована на введення в легальний оборот грошових коштів невідомого походження.

Вказано, що такі кошти надалі використовувались національними публічними діячами та відображались в їх деклараціях майнового стану осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Зрештою, прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру нардепу VІІІ скликання за пособництво у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 222-1, ч. 3 ст. 209 КК України).

Руслан Євгенович Демчак (нар. 5 липня 1974, м. Липовець, Вінницька область, в сім’ї вчителів) — Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Член партії “Європейська Солідарність”. Джерело – Вікіпедія

Фото зі сторінки ОГП та https://agropolit.com