Наступного місяця в Україні триватиме реєстрація на пробне ЗНО. Через епідеміологічні загрози у 2021 році можна буде обрати лише один предмет для проходження пробного тестування.
На Урядовому порталі повідомляють, що реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня та триватиме до 19 січня включно. Мешканці Вінницької області можуть зареєструватись для участі в пробному ЗНО на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти ТУТ.
У зв’язку з епідеміологічними загрозами у 2021 році можна обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх предметів відбудуться одночасно 10 квітня. Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках вже 16 квітня.
– Водночас у 2021-му учасники пробного ЗНО матимуть додаткові можливості. Кожен учасник зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів, — йдеться у повідомленні. — Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС “Освіторія” за підтримки МФ “Відродження” підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти УЦОЯО докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.
Пробне тестування платне. Вартість різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 до 255 гривень. Різницю у вартості пояснюють особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо.
– Підвищення вартості пробного ЗНО-2021 у порівнянні з попереднім роком зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань і збільшенням оплати праці працівників І тарифного розряду.
На сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти вказано, що вартість участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні складатиме 240 гривень. Для прикладу, минулого року вартість участі у пробному ЗНО складала 150 гривень.
Чи буде скасовано ЗНО?
Видання «Новинарня» з посиланням на інтерв’ю Міністра освіти та науки Сергія Шкарлета виданню «Страна.ua» повідомляє, що в Україні можливе часткова трансформація зовнішнього незалежного оцінювання для деяких абітурієнтів.
– У нас вже є напрацювання щодо трансформації ЗНО. Його звісно ж потрібно залишити, але у специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання – як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть складати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання. Дуже умовно – ніби тест на IQ, – розповів Сергій Шкарлет.
Він додав, що така система снує у багатьох країнах, серед яких США, Ізраїль, Японія.
– Що для нас важливо: поставити якнайбільше перепон до вступу до закладів вищої освіти? Або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де до вищих навчальних закладів приймають усіх без розбору, але в процесі навчання на першому, другому, третьому, випускному курсі нездатних учнів відсівають. Адже важливо, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчив вчитися, для того, щоб йти далі й показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива, – додав міністр.
Сергій Шкарлет пояснив, що випускники шкіл 2020 року та 2000 року, які здавали ЗНО у 2020-му у нерівних умовах й тому, хто завершив навчання у школі значно раніше, потрібно докласти більше зусиль.
– Люди, які мають страховий стаж, – це ті, які закінчили школу, пропрацювали 3, 4, 5, 10 років й хочуть знову піти навчатися. ЗНО в Україні запроваджено з 2007 року. А якщо людина завершила навчання у школі у 2002-2006 році та не здавав ЗНО, але хоче піти навчатися? У нас же в Конституції написано, що всі люди в країні мають рівні можливості. Як тоді бути з цими людьми? У цьому є несправедливість.
Водночас Сергій Шкарлет додав, що ЗНО залишається обов’язковим для всіх випускників шкіл.
Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада України проголосувала за призначення на посаду міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Новопризначеного міністра, який “повністю поділяв погляди і принципи “Партії регіонів”, звинувачують в плагіаті та академічній недоброчесності. Детальніше про те, хто такий Сергій Шкарлет та як за його призначення голосували нардепи з Вінниччини, читайте ТУТ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.