Обережно, харизматики!

15:07
Автор: Олександр Мельник
Become a Patron!
13606928_10207950854662247_6498604314468100295_n.jpg

Олександр Мельник

Наступного тижня у Вінниці піарять безкоштовний концерт християнського рок-гурту із США, але за звичкою не вірити ні в що безкоштовне, а також через підозріле ставлення старого слухача християнського року (привіт, молодість та гурт P.O.D.) до будь-яких гуртів, у яких половина кожного куплету складається зі слів Jesus, savior та God, я вирішив трохи «покопати», що ж це за несподіваний такий гучно пропіарений у ЗМІ тур. І виявив декілька неприємних речей, про які хочу вас попередити.

ХТО ТАКІ ХАРИЗМАТИКИ

Замість передмови: харизматики, або харизматичні секти — це євангельський рух у християнстві, який відбувся під впливом п’ятдесятництва.

Такі слова, як «харизматичний рух» або «харизматичне оновлення», будуть використовуватися з посиланням на той релігійний рух, який з’явився всередині багатьох основних церков у 1960-ті роки і характеризувався наголосом, поставленим на досвід так званого «хрещення Святим Духом». Оскільки його основні вірування походять з п’ятдесятництва, у деяких колах він отримав назву неоп’ятдесятництво.

В народі їх ще називають «трясуни» та «балакуни»: послідовники харизматизму наголошують на прояві дарів благодаті або духовних дарів (дару «інших мов», зцілення, пророцтва тощо) у житті віруючих. Вважається, що віруючий отримає ті чи інші дари після його хрещення Духом Святим, видимою ознакою якого виступає якраз здатність говорити незнайомими мовами.

Дивилися хоч раз в YouTube відео із сеансів “зцілення” «духовного центру Відродження»? Оце типовий приклад харизматичних практик.

Kutless-kutless-31207479-1024-768

До речі, ви ж пам’ятаєте, куди ходили Сироїд та Гусовський із Самопомочі і за що їх так нещадно критикували? Бо харизматики практикують просте заболванювання людей із створенням фінансових пірамід, повним підпорядкуванням та промивкою мізків за допомогою псевдорелігійної літератури, сеансів «говоріння» та «вигнання бісів», багатогодинних «молитов» та інших практик зламу і контролю особистості.

Тому нормальним і політикам, і активістам, і просто громадянам краще триматися від цих «духовних» практик подалі.

ЯК ХАРИЗМАТИКИ ПРИВ’ЯЗАНІ ДО ЦЬОГО ТУРУ

А до чого тут Kutless, запитаєте ви? А ось до чого (далі цитата з анонсу концерту групи із одного з неоп’ятидесятницьких сайтів):

«С 30 июля по 14 августа 2016 года известная христианская рок-группа Kutless вновь проведет тур по Украине и Беларуси.
Первым городом, который встретит музыкантов будет белорусский город Брест (30 июля), затем группа отправится в тур по Украине: Киев (31 июля), Мелитополь (3 августа), Херсон (4 августа), Одесса (5 авгута), Николаев (6 августа), Кривой Рог (7 августа), Винница (10 августа), Черновцы (11 августа), Хмельницкий (12 августа), Тернополь (13 августа), Луцк (14 августа).

Отметим, что в прошлом году через концерты Kutless достигло 63,500 студентов в 6 городах Украины.

Перед концертами организаторы – движение PULSE-Украина – проведет ряд тренингов, чтобы дать практические советы молодежи для благовестия. Тренинги в этом году проведет Евгений Войт, молодежный пастор церкви «Новое поколение» (Мелитополь)».

ЩО ТАКЕ «НОВЕ ПОКОЛІННЯ»

А оце вже цікаво — «церква» Нове покоління та рух PULSE є спрямованими на молодь (18-30 років) сектами харизматитків, із базою за межами України. Входять до складу так званої «третьої хвилі неоп’ятидесятників» — інша назва їхня: «теологія процвітання».

Схема проста як двері і знайома з часів МММ, Гербалайф, Амвей та всяких інших пірамід. Лише той благословенний, хто процвітає та заробляє гроші і допомагає заробляти іншим.

Все б нічого — ну подумаєш, люди он до бізнес-коучів ходять чи купують статус «брильянтового директора» в корпораціях щастя — але теологія процвітання використовує механіку фінансових зобов’язань.

Вочевидь, фраза про те, що аби стати мільярдером, слід заснувати власну релігію, добре відома і керівникам цих двох рухів. Чим більше ти жертвуєш общині, тим більше тобі повернеться, переконують проповідники.

Починається все із невинної «десятини» (підкріпивши це відповідними місцями із Біблії) — а далі пішло-поїхало: заради примноження благодаті люди готові відписувати квартири, рахунки в банках, залазити в борги і брати кредити, аби лиш сплатити внесок, який наближає до Ісуса.

2016-07-10_213600_2

Знаючи декілька невигаданих історій із життя знайомих про те, як люди залишалися без копійки грошей після таких от тренінгів, проповідей та залучення в подібні духовні центри до оцих ходоків із книжками (вони ще ходять по квартирам і «несуть слово Боже»), хотів би застерегти вас та ваших знайомих від спокуси «купитися» на безкоштовний музичний сир у псевдорелігійній мишоловці — і почавши із одного «безневинного концерту», потрапити у набагато більші проблеми.

P.S.: аби мене не звинувачували у утисканні свободи віросповідання, нагадую, що харизматичний рух та численні його секти не є визнані жодної із офіційних церков, синодами чи соборами — тому навіть якщо ви є людиною віруючою, ви напевно знаєте щось трошки про канони та канонічні церкви. Навряд чи «Нове покоління», PULSE чи як там ще вони себе називають, можна назвати такими. І для тих же віруючих нагадування про «не вклонятися золотому тельцю» та «не творити кумира». Будьте уважні.

Олександр Мельник, джерело – Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.