О 13:00 відбудеться онлайн-брифінг голови Вінницької ОДА щодо ситуації з коронавірусом в області

12:02
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні о 13:00 відбудеться онлайн-брифінг голови Вінницької обласної держадміністрації Владислава Скальського щодо заходів, які здійснюють в області з метою запобігання коронавірусу. 

Як повідомляє Вінницька ОДА, брифінг транслюватиметься на офіційному сайті облдержадміністрації. Раніше цей брифінг Скальского був запланований в приміщенні ОДА в присутності журналістів. Пізніше прес-служба ОДА повідомила, що брифінг відбудеться в онлайн-режимі: можлива присутність лише операторів та фотокореспондентів.

VежА транслюватиме брифінг також на нашому сайті та на сторінках у соціальних мережах.

Нагадаємо, що сьогодні, 17 березня, Верховна Рада ухвалила проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Зокрема ним передбачаються штрафи до 51 тисячі гривень і навіть позбавлення волі за порушення карантину.

Як повідомили в “Українській Правді”, за законопроєкт №3219 із техніко-юридичними правками проголосували 344 народних депутатів. Зазначається, що проєкт закону прийняли без розгляду, але потім за пропозицією Ірини Геращенко (“Європейська солідарність”) вирішили дати фракціям можливість пояснити суть закону.

Зокрема, він передбачає штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину. Також у документі йдеться про відпустки, декларування доходів та ввезення медичних виробів і медичного обладнання.

Дослівно:

“Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 тисяч гривень – авт)”.

“Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, – карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 тисяча гривень – авт) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років“.

“У разі встановлення Кабінетом міністрів України карантину, відповідно до закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, термін перебування у відпустці без збереження заробітної не включається у загальний строк, встановлений частиною першою цієї статті”.

Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня”.

“Тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом міністрів”.

Детальніше із текстом закону можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Раніше уряд заборонив пасажирські перевезення між українськими містами.

Так на сайті Уряду повідомляють, що з 18 березня по 3 квітня введено заборону залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а у Києві, Харкові та Дніпрі – ще й роботу метрополітенів. Зокрема, заборонено:

– на всій території України регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

– З 18 березня і до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).

Однак, додають, що «Укрзалізниці» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні. Рішення щодо них прийматиметься в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ або за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою, якщо це міжнародні залізничні сполучення.

Читайте також: Закрити ТРЦ, ресторани, ринки та готелі: у Вінниці посилюють карантин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.