НСЗУ пояснила як дистанційно знайти собі лікаря для підписання декларації

13:10
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Національна служба здоров’я України покроково пояснила, як дистанційно, за допомогою єдиного сервісу, обрати собі лікаря для підписання з ним декларації. Так, зокрема, можна дізнатись про кількість підписаних з лікарем декларацій та номер його телефону.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці НСЗУ.

Так, зазначається, що всі дані про заклади первинної медичної допомоги, які мають договір з НСЗУ, про кожного лікаря, який працює в цих центрах, поліклініках та амбулаторіях, містяться в електронній системі охорони здоров’я.

За даними НСЗУ, наразі вже підписано 30,81 мільйона оплачуваних декларацій. В Україні працюють 1697 надавачів послуг із договором.

Знайти таку інформацію можна на дашборді НСЗУ “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” ТУТ. Продемонструємо шлях пошуку лікаря, наприклад, в одному із медичних закладів Вінниці:

1. Аби скористатись аналітичною панеллю потрібно спершу перейти до першого розділу – карти.

 

 

2. У фільтрах потрібно обрати область, зазначити тип населеного пункту або ввести в полі пошуку назву населеного пункту, який цікавить.

 

3. Якщо відома назва конкретного медичного закладу, можна обрати його в таблиці під картою або ввести назву у фільтрі “Надавач послуг”. Там відразу можна буде побачити перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію на карті чи в таблиці, розташованою нижче карти.

4. У таблиці, розташованій праворуч від карти, можна побачити список усіх лікарів первинки, які приймають у обраному закладі.

5. В цьому блоці також вказана спеціалізація лікаря ПМД – терапевт, педіатр чи сімейний лікар, яку також можна обрати у фільтрах. Крім цього, там є інформація про кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Тобто якщо навпроти прізвища стоїть ✅ (checkmark), то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо ⬆ (зелена стрілочка вгору), то ще ні.

Навівши курсор на певного лікаря можна також дізнатись про статистику віку та статі пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

 

6. Підписати декларацію можна з лікарем, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору (на сайті це зробити неможливо – підписання декларацій наразі відбувається на прийомі у обраного лікаря).

Якщо дашборд показує, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, НСЗУ радить зателефонувати до цього закладу, щоб уточнити, чи можна подати декларацію.

Також в службі зазначають, що якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевої влади, яка є власником закладів охорони здоров’я, або в місцевий департамент охорони здоров’я. Там мають надати роз’яснення, як пацієнту реалізувати його право на вибір лікаря.

НСЗУ підкреслює, що користуватися дашбордом зручніше з комп’ютера, ніж зі смартфону. Скористатись електронни сервісом можна ТУТ.

Крім цього, ті, кому не до вподоби електронні інструменти можуть зателефонувати до контакт-центру НСЗУ.Зазначається, що відповідний номер (16-77) є безкоштовним. В такому разі оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

Фото – shotam