У перший день літа у приміщенні ХабВінниця презентували новий вінницький мобільний додаток INFORMER. Як пояснюють автори “Інформеру”, завдання додатку – інформувати вінничан про головні новини міста, а також приймати від них звернення в онлайн режимі.
Як сказав один з авторів додатку Назар Дяків, метою такої інновації – “давати відповіді вінничанам до того, як вони поставлять своє запитання”. Так, головною функцією “Інформеру” є надсилання сповіщень користувачу про екстрені новини міста: зокрема про перекриття руху на вулицях, відключення води та світла тощо.
За словами авторів ідеї, такі сповіщення надходитимуть користувачу у прив’язці до його місця проживання у Вінниці:
– Люди рідко читають новини на офіційному сайті, дивляться об’яви на під’їздах, тож планові відключення, наприклад, світла, для багатьох може стати несподіванкою, – пояснює Назар Дяків.
Для того, аби користувач отримував сповіщення саме щодо свого району чи будинку, при реєстрації в додатку потрібно вказати своє місце проживання і номер телефону. Автори додатку запевняють, що база даних цих номерів мобільних буде доступна лише міській раді та максимально захищена:
– Наразі PlayMarket та AppStore не дозволяє публікувати додатки, які не відповідають їхній новій, значно посиленій, політиці конфіденційності, – пояснює директор Департаменту інформаційних технологій Володимир Романенко.
На вказані номери телефонів також можуть надходити смс-сповіщення але лише в екстрених ситуаціях на кшталт минулорічної катастрофи під калинівкою. “Сподіваємося, що такого більше не повториться”, – говорить Романенко. Водночас протягом дня додаток надсилатиме користувачу в середньому 3-4 повідомлення.
Окрім того в додатку є інтерактивна мапа, за допомогою якої користувач може надіслати онлайн скаргу на якусь міську проблему: наприклад, відсутність каналізаційного люку чи яму на дорозі. Усі такі скарги надходитимуть на вінницьку цілодобову варту, а додаток покаже сповіщення, на якому етапі перебуває вирішення проблеми.
Додаток створили спільно з Подільською агенцією регіонального розвитку на грантові кошти, виграні на конкурсі EGAP Challenge. За словами авторів “Інформеру”, зараз ним користується близько півтори тисячі людей. Завантажити додаток можна як для Android так і для IOS.
Нагадаємо, що днями у Вінниці презентували туристичний додаток “Вільна мапа”.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.