Верховна Рада України під час свого позачергового засідання 4 березня відправила у відставку попереднього очільника уряду Олексія Гончарука та призначила на посаду прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Для представлення нового прем’єра до зали прибув президент Володимир Зеленський. Він назвав уряд Гончарука найкращим за весь час, але визнав, що уряд недостатньо ефективно боровся з корупцією, а також допустив суттєве падіння промисловості. Також Зеленський визнав недостатньою роботу правоохоронних органів у антикорупційній площині.
За тим до виступу запросили поки діючого прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У своєму слові Гончарук наголосив, що уряд системно боровся з корупцією, зазначив, що країні вдалося утримати макроекономічну стабільність і заявив, що “у нас дуже хороший президент”.
“Ми перекрили багато тіньових схем, тому за останні місяці на нас вилилося тонни бруду у ЗМІ… Я дуже оптимістичний щодо нашого майбутнього. У нас дуже хороший президент. Я за час роботи з ним жодного разу не отримав незаконної команди… Тому я не маю сумнівів, що курс збережеться”.
“Шість місяців це дуже короткий строк для оцінки будь-якого уряду. Але я впевнений, що українці вже відчувають нашу роботу, наприклад у своїх платіжках. Ми забезпечили макроекономічну стабільність. Ми зробили рекордно низьке розміщення єврооблігацій. Ми рекордну кількість об’єктів виставили на приватизацію”.
Після цього парламент перейшов до голосування за відставку Кабміну та його очільника.
За відставку уряду Гончарука проголосували 353 народні депутати з більшості фракцій. Жодного голосу не дали лише фракції “Європейська солідарність” та “Голос”.
Після 20-хвилинної перерви позачергове засідання Верховної Ради продовжилося і президент Зеленський виніс на розгляд парламенту кандидатуру Дениса Шмигаля на посаду прем’єр-міністра. Коментуючи свою пропозицію, Володимир Зеленський висловив сподівання, що це буде “уряд для людей”.
За тим перед депутатами виступив претендент на посаду голови уряду Денис Шмигаль. У своєму виступі він окремо зупинився на загрозі коронавірусу, падінні промисловості, а також на необхідності звільнити окупований Донбас та анексований Крим.
Після запитань від народних депутатів, парламент мав перейти до голосування. Проте деякі народні депутати вимагали, аби голосування за кожного міністра відбувалося окремо. Однак спікер парламенту Разумков, пославшись на норму закону, нагадав, що голосування за новий склад Кабміну відбувається пакетом, тож поставив питання на голосування.
За призначення Дениса Шмигаля та новий склад уряду проголосував 291 народний депутат. Зокрема партія “Слуга народу” дала 242 голоси, 18 голосів дала група депутатська група “За майбутнє”, 17 – група “Довіра” і ще 14 голосів – від позафракційних депутатів.
Жодного голосу за уряд Шмигаля не дали фракції “Європейської солідарності”, “Голосу”, “Батьківщини” та “Опозиційної платформи “За життя”.
Що відомо про нового голову Кабінету міністрів
Нагадаємо, що Денис Шмигаль дотепер обіймав посаду віце-прем’єр міністра України та поєднував її з посадою керівника міністерства громад і територій.
Денису Шмигалю – 44 роки, він народився у Львові. Має вищу освіту за спеціальністю менеджмент машинобудування, інженер-економіст. Кандидат економічних наук. За інформацією “Української правди”, Шмигаль також вчився і за кордоном: у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії та Німеччині.
Новий голова уряду працював у Львівській ОДА, а перед призначенням в уряд Гончарука – був топ-менеджером в компанії Ріната Ахметова ДТЕК, де перебував на посаді директора Бурштинської ТЕС.
Денис Шмигаль у 2014 році балотувався самовисуванцем до Верховної Ради, проте отримав лише 188 голосів виборців. А наступного року був кандидатом в народні депутати від партії “Народний контроль” Добродомова.
Невдовзі в сесійну залу мають внести перелік кандидатів, які претендують на посади міністрів в новому Кабміні.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.