Нічний ревізор: голова Вінницької ОДА приїхав з раптовими перевірками в лікарні області. ФОТО, ВІДЕО

12:22
Автор: Vежа

В ніч з п’ятниці на суботу голова Вінницького ОДА без попередження навідався до Іллінецької, Гайсинської, Крижопільської, Тульчинської та Шаргородської районних лікарень. Таким чином він хотів перевірити, чи готові там швидко реагувати та рятувати життя.

Про це Владислав Скальський повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, зазначивши, що “хотів побачити, що відбувається в лікарнях не зі звітів чиновників, а на власні очі”. Відтак, він особисто поспілкувався з черговими медсестрами та лікарями, а за результатами об’їзду, який тривав до 4:22 ранку, опублікував власний звіт.

Звіт голови Вінницької ОДА
за результатами нічного суботнього об’їзду районними лікарнями

 

Іллінецька ЦРЛ, приймальне відділення.

У відділенні 6 ліжок. Всі зайняті. ШВЛ (штучна вентиляція легень – Vежа) старого зразка. Один новіший на ремонті. Моніторів стану пацієнта є два. Поступило два хворих. Виписано одного хворого. Ліки пацієнти купляють самі. Пояснення: “а раптом привезуть такого, який не має грошей”. Завідуючий відділенням анестезіолог-реаніматолог присутній на чергуванні. Сертифікат невідкладних станів у чергового лікаря є. Всього лікарів з сертифікатом два (третій ще навчається). Комп’ютеризоване робоче місце в приймальному відділенні наявне.

 

Гайсинська ЦРЛ, приймальне відділення.

У відділенні два ліжка. В реанімації чотири пацієнти. Ліки є. Обладнання присутнє. До роботи з політравмою готові. Напередодні поступило 26 пацієнтів, за суботу три пацієнти. Лікар чергує. Сертифікат з невідкладних у чергового лікаря відсутній. Комп’ютеризоване робоче місце є. Відділення екстреної медичної допомоги відремонтоване. Техніка присутня. Інформаційна система працює. Наркотичні засоби наявні і зберігаються в сейфі. Інші медикаменти наявні.

 

Крижопільська ЦРЛ, приймальне відділення.

8 ліжок. Сертифікати з невідкладних станів мають два лікарі. Наявні всього 3 анестезіологи-реаніматологи. Один реаніматолог має курс педіатрії. За добу поступило 14 пацієнтів. Два інсульти. Апендектомія прооперована годину тому. Резерв препаратів на 135 тисяч гривень зберігається. Всього в лікарні 63 комп’ютерних місця. Сім хірургів, сім акушерів. 256 пологів за рік. Палати в реанімації закриті. Два монітори пацієнта. Один рентген-апарат. Комп’ютерний томограф відсутній, тому на гарну оплату від НСЗУ за інсульти не варто розраховувати.

 

Тульчинська ЦРЛ.

На чергуванні лікар без сертифіката невідкладних станів, хоча загальна кількість – три. Анестезіолог-реаніматолог є. Загалом їх чотири в лікарні. 19 хворих амбулаторно, 4 хворих поклали в стаціонар, 1 інсульт.

 

Шаргород ЦРЛ.

Всього вісім ліжок у приймальному відділенні. Сертифікат з невідкладних станів у двох лікарів в лікарні. Черговий лікар травматолог. 29 пацієнтів за суботу. Три пацієнти привезли швидкою, решта самозверненням. Відділення  комп’ютеризоване. Інсультів за останню добу немає. Реаніматологів-анестезіологів чотири в лікарні. Чергують по черзі 3 лікарі-сумісники. Медикаменти в наявності. В реанімації три пацієнти. В педіатричному відділенні 11 дітей. Педіатр чергує на дому…

Під час нічного об’їзду районних лікарень, голова Вінницької ОДА заодно промоніторив  стан доріг (460 км).

Вінниця – Іллінці (45 хв). Дорога в нормальному стані. Іллінці – Гайсин (35 хв). Дорога трохи гірша. Є декілька ділянок, що потребують ямкового ремонту. Гайсин – Ладижин (25 хв). Дорога в нормальному стані. Ладижин Крижопіль ч/з Тростянець (1 год. 12 хв). До Ободівки дорога більш-менш, але Ободівка  Крижопіль дороги немає. Ямковий ремонт не допоможе. Цибулівка дуже погана. Крижопіль – Тульчин (50 хв). До Вапнярки той самий стан, що і до Крижополя. Біда. Потрібна тотальна реконструкція. Після Вапнярки цілком прийнятно, – написав Владислав Скальський.

Наостанок голова Вінницької ОДА зазначив, що “продовжить це робити надалі”, а “про висновки дізнаєтесь з подальших дій”.

Фото – зі сторінки Владислава Скальського у Фейсбук

Читайте також: “Доїхати за годину”: на Вінниччині визначили 10 опорних лікарень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.