“Не всі депутати котики”: у Вінниці презентували робота, який аналізуватиме голосування депутатів

16:57
Автор: admin
Become a Patron!

Чотири місяці та масу зусиль знадобилося команді “ОПОРИ”, аби створити відразу п’ять онлайн-сервісів для п’яти міст України, щоб тамтешні мешканці могли легко та всебічно проаналізувати поведінку своїх депутатів у міських радах.

Веб-проект Rada4you днями презентували у Луцьку, Львові, Миколаєві та Харкові, сьогодні ж його офіційно представили і у Вінниці.

  • Ми розуміємо, що люди часто не цікавляться діяльністю своїх депутатів зокрема й через те, що сайти міських рад зазвичай дуже не зручні для користувачів. Вони були зроблені переважно наприкінці 90-х на початку 2000-их років, вони дуже технічно застарілі, знайти там щось досить складно, – розповідає один з авторів ідеї, активіст “ОПОРИ” Григорій Сорочан.

Так, наприклад, аби дізнатися результати голосувань вінницьких депутатів, потрібно спочатку знайти необхідний розділ на сайті міської ради, а потім завантажити PDF-файл з поіменними результатами голосувань. Звісно, про жоден порівняльний аналіз голосування фракцій, присутності депутатів на засіданнях, а також що стосується зміни їхньої позиції протягом всієї каденції, у випадку офіційних сайтів не йдеться.

  • Для того, аби побачити повноцінну картину поведінки того чи іншого депутата або фракції, ми створили та навчили спеціального робота, який сам заходить на відповідний розділ офіційного сайту, “витягує” з нього потрібні дані а потім опрацьовує їх. Максимум через добу після публікації результатів голосувань на сайті міської ради наш робот вже переносить їх на Rada4you у вигляді зручних графіків та порівняльних таблиць, – пояснює п. Сорочан.

Так, за допомогою ресурсу можна з’ясувати, як голосує та чи інша фракція, яка депутатська група чи фракція їй найбільш “близька” чи “далека” згідно з результатами голосувань, як депутати голосують всупереч волі фракції та чи ходять вони на сесії взагалі.

 

  • Що ж до відвідуваності обранцями засідань ради: ми користуємося не даними письмової реєстрації, коли депутат, приміром, може розписатися на бланку, а потім піти каву пити, а наявністю картки для голосувань у відповідному слоті на робочому місці депутата. Щойно картка звідти виймається – депутат вважається таким, що відсутній, – пояснюють активісти.

Наразі ресурс ще досить “гарячий” – тобто не дороблений до кінця. На ньому можуть не працювати коректно деякі функції, що ми і побачили під час демонстрації.

 

Однак автори системи запевняють, що це тимчасові проблеми і їх буде усунуто найближчим часом. “Ми закликаємо всіх стати нашими тестувальниками-волонтерами, користуватися ресурсом, виявляти на ньому “глюки” і повідомляти нам про це. Ми будемо виправляти “лаги”, – закликав вінничан активіст Григорій.

Фото Андрія Завертаного