НАЗК не зможе повністю перевірити декларацію прокурора Вінниччини через рішення КСУ

14:44
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Національне агентство з питань запобігання корупції почало повну перевірку декларації прокурора Вінницької області Олександра Бутовича. Однак після рішення КСУ її не зможуть завершити.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці народної депутатки від “Голосу” Олександри Устінової, після звернення якої й почали перевірку.

– Пам’ятаєте, я просила НАЗК перевірити статки прокурора вінницької області Буткевича (Бутовича – авт.), у якого у власності величезний маєток під Києвом (плюс квартира в центрі столиці), 39 га!!! землі в Київській області та багато іншого VIP-майна.

Сьогодні отримала відповідь НАЗК, що перевірку вони почали, але тепер її скасували через рішення Конституційного суду – повідомляє нардепка.

У прикріпленій відповіді НАЗК Олександрі Устіновій зазначається, що Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення закону “Про запобігання корупції”, що позбавило НАЗК повноважень, зокрема проведення повних перевірок декларацій та моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Через це повна перевірка декларації Олександра Бутовича не буде проведена.

Нагадаємо, Бутовича призначили прокурором Вінницької області  1 липня 2020 року. На сайті прокуратури про нього значиться наступне:

В органах прокуратури працює з 1998 року.

Розпочав трудову діяльність на посаді помічника Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора Київської області. Згодом працював прокурором відділу прокуратури Київської області, заступником, першим заступником прокурора м. Біла Церква Київської області, начальником відділу прокуратури Київської області, заступником прокурора Білоцерковського району Київської області, начальником управління прокуратури Київської області, Бориспольським міжрайонним прокурором Київської області, провідним, головним науковим співробітником відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, прокурором м. Біла Церква прокуратури Київської області, заступником прокурора Чернігівської області. До призначення в прокуратуру Вінницької області очолював Департамент нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру у місцях несвободи, а також пробації Офісу Генерального прокурора.

З 1 липня 2020 року – прокурор Вінницької області.
З 11 вересня 2020 року, згідно наказу Генерального прокурора, Олександр Бутович керівник Вінницької обласної прокуратури.

Наказом Генеральної прокуратури оголошено подяку з врученням нагрудного знаку “Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури” II ступеня. Також нагороджено Нагрудним знаком “Почесний працівник прокуратури України”.

Як зазначається у розслідуванні (2018 року) проекту Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» “PROSUD”, вони проаналізували декларації Бутовича (який тоді працював заступником прокурора Чернігівської області) за 2011, 2014, 2015, 2016 та 2017 роки.

– За цей період Олександр Іванович заробив 1,2 млн грн (сюди входить і дохід від продажу майна та зарплата за 2017 рік розміром у 516 тис. грн). Його ж дружина Інна Валеріївна за цей час задекларувала лише 151 тис. грн доходу – зазначають на сайті.

Підкреслюється, що на той час вона працювала у приватному підприємстві “Меблева фабрика Веста”, де її найбільша річна зарплата склала 40 тисяч гривень.

– Втім, саме пані Інна володіє будинком під Києвом, у Вишеньках, що у Бориспільському районі. Площа цього помешкання 288 кв. м., а придбане воно у 2011 році. Приблизна вартість такого будинку в цьому місці була щонайменше 200 тис. доларів. Як ми можемо побачити із фото, маєток прокурора перекриває доступ до водойми, що суперечить українському законодавству – зазначають на сайті “PROSUD”.

 

Також зазначається, що у власності Олександра Івановича є, зокрема, 5 ділянок загальною площею 39 тисяч квадратних метрів в Помоклі, Березенщині, Зазим’ї . Ще 2 земельні ділянки в Київській області має дружина Інна.

– Окрім колекціонування землі, прокурор Олександр Бутович займається колекціонуванням зброї. У його власності 4 рушниці різних торгових марок: Бенеллі, Блазер BBF 97, Ремінгтон700 та Браунінг.

Щодо рухомого майна, то воно в прокурорській родині – відсутнє. У Олександра Бутовича є лише право користування автомобілем Renault Duster 2015 року випуску, придбаним у 2016. Власником цього авто є тесть прокурора. Навіть у 2018 році подібне авто коштує приблизно 14 тис. доларів.

Олександру Івановичу та його родині також вдається непогано зекономити, адже разом із дружиною він задекларував 27 тис. доларів та 75 тис. гривень збережень.

Звідки гроші на придбання нерухомо та рухомого майна у родини прокурора – невідомо. Нам не вдалося знайти жодного бізнесу, яким би володіли родичі Олександра Івановича – зазначають на сайті.

Фото – з сайту прокуратуратури Вінницької області, фейсбук-сторінки Олександри Устінової, “PROSUD”