Назад у минуле: у Вінниці можна замовити ретротролейбус для екскурсії чи корпоративу. ВІДЕО

14:26
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Уже відбулося п’ять таких екскурсій, але у Вінницькій транспортній компанії, яка займалася відновленням єдиного на ходу в країні «ЗіУ-5» готові до експериментів. Наприклад, як вам ідея орендувати тролейбус для святкової поїздки на День Народження чи корпоратив?

Тролейбус №249 – прототип радянських «ЗіУ-5», які курсували Вінницею у 60-ті, як повідомляє «ВІТА». Це копія, яка відповідає оригіналу на 98%: люки, округла форма, каркаси сидінь, які лише обшили, система опалення.

Нагадаємо, що вперше 11-метровий «ЗіУ-5» вінничани побачили 9 вересня на День міста. Тоді він був нерухомо припаркований на тролейбусній зупинці і слугував однією із фотолокацій серед виставки ретротранспорту.

Детальніше про відновлений «ЗіУ-5», який наразі працює як екскурсійний дивіться у сюжеті телеканалу:

А знайшли такий тролейбус для реставрації у Вінниці, хоча попередньо шукали й в інших містах, як розповідає телеканалу гендиректор ВТК Михайло Луценко.

  • На жаль, по Україні ми не знайшли таких тролейбусів. Їх немає вже в жодному депо, – каже пан Луценко . – Ми знайшли його, єдиного, в себе на третій підстанції. Його використовували як комору. Ми навіть не одразу зрозуміли, що то був «ЗіУ-5».

Відновлювали тролейбус за кресленнями та аматорськими фотографіями. Тут як і колись 36 посадкових місць і навіть висота тролейбусу дещо відрізняється від сучасних.

  • Десь на 20 сантиметрів вище, – каже начальник тролейбусного депо Олександр Любовний.

Читайте також: Друге життя раритету: вінницькі транспортники відновлять півстолітній тролейбус

А от водій Микола Москалюк, який за кермом такого тролейбуса провів майже 40 років, згадує, що в «ЗіУ-5» салон не опалювався, обігрівалося лише лобове скло. Таку ретрофункцію залишили і у відновленому тролейбусі.

Як розповів Vежі екскурсовод вінницького музею трамваю Олег Матюхов, екскурсії відбуваються за домовленістю. Поки не напрацьований сталий маршрут можна домовлятися навіть і про варіанти курсування «ЗіУ-5». Але переважно він їздить центром міста. Екскурсія триває в середньому годину-півтори.  А вартість замовлення – від 700 гривень.

Екскурсію ретротролейбусом можна замовити за номером 098-004-30-57.

  • Іде напрацювання в форматі екскурсійних програм, – розповідає Олег Матюхов. – Поїздки тематичні. Спілкуємося про розвиток транспорту в нашому місті. Уже відбулося п’ять екскурсій. Це були групи як дітей, так і дорослих. Була навіть група представників з різних міст.

А от на запитання чи можна замовити тролейбус для святкування Дня Народження, пан Матюхов відповів, що у ВТК готові до експериментів:

  • У принципі тролейбус не дуже підходить під організацію вечірки. Там немає навіть столиків. Це формат більше екскурсійний. У нас є трамвай, де можна влаштувати розважальний формат. Але в принципі у всьому можна експериментувати. Та поки ми такого ще не розглядали.

Читайте також: На каву в трамвай: у Вінниці влаштували ресторан прямо на рейках. ФОТО

Фото з архіву VежА, depo.vn.ua