Навіщо потрібний вітамін B12

16:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

На правах реклами

Вітамін b 12 синтезує ДНК, бере участь в утворенні еритроцитів та роботі нервових клітин. У разі його нестачі виникають анемії, млявість, кінцівки німіють, знижується пам’ять і накопичуються нейротоксини.

Гострий дефіцит вітаміну b12 може виникати:

– після 50 років;

– після резекції шлунка;

– при низькому pH шлунка;

– при прийомі медикаментів (для зниження pH, для усунення печії);

– при захворюваннях ШКТ;

– за вегетаріанства.

Віт b 12 накопичується в організмі, при цьому його вистачає на кілька років. Відразу вегетаріанці або сироїжки відчувають себе добре. Але після цього багато хто знову починає вживати м’ясо, тому дефіцит віт b 12 не проявляється.

СКІЛЬКИ ВІТАМІНУ b 12 ПОТРІБНО?

На добу доза віт b 12 для дорослої людини – 2,4 мкг на день, для годуючих та вагітних – ≥2,4 мкг. Раніше його призначали в уколах, сьогодні рекомендують дозу 1000 мкг/добу пити в капсулах (у т. ч., при низькому всмоктуванні в ШКТ та низькому pH). При проблемах із ШКТ вітамін b 12 погано надходить із їжі, тому дозу збільшують. Вітамін b 12 накопичується в печінці, не токсичний, тому його рекомендовано приймати курсом.

Треба пити той вітамін із групи В, якого не вистачає. Оскільки b9 іноді приховує дефіцит b12. Якщо людина не їсть м’ясо пару років, але вживає овочі, гомоцистеїн може бути в межах норми, оскільки ці вітаміни мають аналогічний метаболізм. Але вітамін B9 не компенсує дефіцит вітаміну B12.

Рекомендується пити вітамін b12 окремо, тому що він містить іони кобальту, що руйнують інші вітаміни. Порадьтеся з лікарем у разі паралельного прийому препаратів від печії, виразкової хвороби або цукрового діабету (вітамін b 12 взаємодіє з медикаментами).

ВИЗНАЧАЄМО ДЕФІЦИТ ВІТАМІНУ В12

При дефіциті вітаміну b 12 збільшується гомоцистеїн. Але не завжди високий показник гомоцистеїну говорить про дефіцит вітаміну b 12. Наприклад, при вживанні фолієвої кислоти у великих дозах або веганському харчуванні показник може бути в межах норми.

При дефіциті b12 виникає мегалобластна анемія, яку виявляють при діагностиці. Вона спровокована дефіцитом вітаміну b12, але успішно минає. Однак нейродегенеративні зміни в результаті дефіциту b12 необоротні. Дослідження показують: пацієнти з деменцією зазнають дефіциту вітамінів b 12 і b 9, але терапевтичний ефект від цих вітамінів при цій патології несуттєвий.

Вегетаріанці ставлять приклад травоїдних тварин, але травоїдні тварини їдять термітів і комах, тому так заповнюють дефіцит В12.

У ЯКИХ ПРОДУКТАХ Є Вітамін В12?

Найбільше вітаміну b12 у м’ясі, рибі, печінці, молоці та яйцях. На етикетках у магазині вказують вітамін Д у складі продуктів.

ВІТАМІН b12 ПРИЗНАЧАЮТЬ:

– При хронічних хворобах ШКТ;

– Після операцій на ШКТ;

– Після 50 років;

– При СНІДі;

– При прийомі антацидів, метформіну (при діабеті);

– При низькому pH шлунка;

– При вегетаріанстві.

Якщо плануєте вітамін b12 купити та приймати, порадьтеся з лікарем.