Навчання з «ефектом занурення»: у вінницьких школах організовують «Уроки живої історії». ФОТО

14:04
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У вінницьких опорних школах організовують «Уроки живої історії» – історичні екскурси з «ефектом занурення». Школярі зможуть побачити в дії зброю та бронетехніку часів Української Революції та почути детальну інформацію про події тих часів.

Як зазначається на сайті Вінницької ОДА, один із таких уроків відбувся 23 квітня у загальноосвітній середній школі І-ІІІ ступенів селища Уланів Хмільницького району. Організаторами стали «Вінницьке історичне товариство» та «Центр історії Вінниці».

Учасники історичного клубу детально та в наглядній формі розповіли підліткам про історичні військові баталії періоду 1917-1921 років, тогочасне військове вбрання, озброєння та військову службу,  а також продемонстрували зразки озброєння та військового устаткування.

Історична реконструкція в рамках фестивалю “Вінниця – столиця УНР”

Історики продемонстрували школярам ще й дослідницький короткометражний фільм, створений на подіях історичних реконструкцій у Вінниці та інших міст України.

В облдержадміністрації зазначили, що апогеєм лекції стала виставка бойової техніки від «Центру історії Вінниці», зокрема  – справжній броньований автомобіль та артилерійську гармату, з якої тричі здійснили гарматний залп. На додачу, глядачів пригощали солдатською кашею, якою частували вже сучасні військові Національної гвардії України.

 

 

Урочистий залп з гвинтівок на честь вояків Армії УНР-УПА

Подібні  «живі  уроки» мають організувати у всіх опорних школах області. Нагадаємо, що таких зараз нараховується 45. Там також презентують виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921».

Читайте також: Вінниччина увійшла в ТОП-5 областей України за кількістю опорних шкіл. ГРАФІКА

Фото – vin.gov.ua

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.