-
29 Серпня/ 14:32
Vinnytsia
Публікація29.08.1814:32
Навчання майбутніх інженерів «під ключ»? Як у Вінниці готують до відкриття Подільський науково-технічний ліцей. ФОТО
У Вінниці на День знань розпочне працювати новий навчальний заклад – Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, який створили на базі Вінницького національного технічного університету (ВНТУ). У ньому безкоштовно будуть навчатися старшокласники не лише з Вінниці, а й з усієї області. Поки що це 120 ліцеїстів, але набір триватиме ще до 10 жовтня.
Ліцей для «майбутніх Ломоносових», як його вже «охрестив» Володимир Буняк, очільник Департаменту освіти та науки облдержадміністрації, створили на базі Енергетичного факультету ВНТУ (вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 9). Навчальні аудиторії розмістили на четвертому поверсі корпусу університету, а кімнати для проживання ліцеїстів – на другому поверсі гуртожитку №3, що зовсім поряд.
До відкриття закладу залишилося трохи менше тижня: у деяких аудиторіях ще немає парт, у коридорі – стійкий запах фарби, ще не всюди вимита підлога. Проте Віталій Козаченко, директор ліцею, запевнив, що до понеділка 3 вересня, коли ліцеїсти сядуть за парти, усе сяятиме чистотою, а окремі класи обладнають комп’ютерами і мультимедійними дошками.
За майже півтора мільйона гривень, які виділила обласна рада, обладнають два комп’ютерних класи, два класи математики, і куплять сім мультимедійних комплектів (на 13 аудиторій).
– Зараз ми відкриваємо лише шість класів: два восьмих, один дев’ятий, два десятих і одинадцятий, – розповів Віталій Козаченко. – Це класи з поглибленим вивченням математики (М-класи) та інформатики (ІТ-класи), і профільні предмети у них викладатимуть від 9 до 11 годин на тиждень. Напрям ліцеїсти вибирають одразу, але за бажання можуть змінити його протягом навчання: пишеться заява, проводиться додаткове оцінювання і будь-ласка. А наступного року, коли ми отримаємо повний комплект приладів для практичних робіт з фізики та хімії, відкриються й ці два напрями, і кількість ліцеїстів, відповідно збільшиться удвічі.
Також Віталій Іванович показав ескізи малюнків, які розробили студенти університету, і якими пізніше прикрасять стіни ліцею.
Директор закладу розповів, що станом на 29 серпня до ліцею зарахували близько 120 дітей із 200 можливих, тож решта 80 ще мають шанс пройти відповідний відбір – тестування з математики та української мови – і стати ліцеїстами. Вінницькі старшокласники можуть це зробити до 31 серпня, а жителі області – до 10 жовтня.
Таке рішення Віталій Іванович пояснив тим, що «у райони інформація ще не дійшла, а діти, які б хотіли поглиблено вивчати математику чи інформатику, там точно є», тому термін прийому заявок для них подовжили.
Що цікаво, тестування складається з 12 завдань і займає всього 20 хвилин, тож школярі можуть написати тести тоді, коли їм зручно приїхати до Вінниці. Достатньо просто звернутися в ліцей (факультет електротехніки та електроенергетики) з 9:00 до 16:00 у будні.
Наступного року усім охочим навчатися у Подільському ліцеї крім української і математики потрібно буде здавати ще фізику, хімію та інформатику.
– Крім схильності до точних наук, дуже важливим аспектом є ще мотивація. Для нас важливо, щоб цього хотіла дитина, а не тато-мама, тому я проводжу співбесіди, щоб визначити, на скільки дитина вмотивована у нас вчитися, – розповів Віталій Козаченко. – Буває, що батьків, які приводять дітей під тиском, доводиться навіть переконувати, що ми їм не підходимо. Бо найголовніше в житті людини – займатися своєю улюбленою справою. А вчитися там, де ти хочеш, і мати друзів, які так само хочуть вчитися, як на мене, це вершина учнівського щастя.
Учнів навчатимуть досвідчені вчителі міста і викладачі університету, а в позаурочний час за ними наглядатимуть вихователі.
– Навчання триватиме з 8:30 до 16:35. Це вісім уроків. Потім у них полуденок, і в 17:10 починаються додаткові заняття за вибором ліцеїстів, – розповів Віталій Козаченко. – Технічний університет тільки по ІТ-технологіям надав нам 12 комп’ютерних гуртків, а ще наукові гуртки, відвідування лабораторій, де можна буде проводити експерименти… На таких заняттях учні будуть виконувати якісь роботи і зрозуміти, на скільки їм у житті це цікаво і потрібно. А це дуже важливий крок у виборі майбутньої професії.
Що цікаво, 75% дітей, яких зарахували до Подільського ліцею для обдарованої молоді – з Вінниці, решта 25% – з області (саме вони безкоштовно проживатимуть у гуртожитку). Крім того з усіх учнів лише кожна п’ята – дівчина. Як зазначив директор ліцею, «інженерні спеціальності, очевидно, більше цікавлять хлопців».
Віталій Козаченко також наголосив, що Подільський ліцей працюватиме за технологією «STEM» (Science, Technology, Engineering and Mathematics – наука, технології, інженерія і математика).
Цим терміном традиційно окреслюють підхід до освітнього процесу, відповідно до якого основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ, що дає змогу легко охопити і здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів (джерело – Вікіпедія).
Наразі у Подільському науково-технічному університеті тривають останні приготування до початку навчального року.
Фото автора
Читайте також:
Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 15 травня тимчасово не буде води чи світла
Дякуємо!
Тепер редактори знають.