Народна українська астрономія та чумаки: у Вінницькому планетарії покажуть сферичний фільм “Чумацькі зорі”

15:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

Повнокупольний фільм “Чумацькі зорі” спрямований на поширення знань про історичну, культурну та астрономічну спадщину України. 

26 січня о 14.00 та 16.00 у Вінницькому планетарії відбудеться прем’єра повнокупольного фільму «Чумацькі зорі». Показ відбудеться одночасно ще у шести планетаріях України. Анімаційний фільм створений  студіями «Небесний Слон» та «Astros» за підтримки Українського культурного фонду.


– «Чумацькі зорі» – повнокупольний фільм для українських та світових планетаріїв, що спрямований на поширення знань про історичну, культурну та астрономічну спадщину України. Фільм присвячено чумакам – мандрівному українському купецтву, та народній українській астрономії, – йдеться в анотації фільму.

Фільм має повністю оригінальний саундтрек, що створено командою композиторів за мотивами української народної музики.

Герої та сюжет фільму є вигаданими. А от стародавні уявлення українців про зоряне небо командою проекту були ретельно відтворені за допомогою різноманітних наукових народознавчих джерел.

– Слід враховувати, що дослідження українських традицій та уявлень довгий час були обмеженими та однобокими. Крім того, уявлення могли сильно різнитися у залежності від місцевості та рівня освіти, отже, у цій галузі ще можливі чудові та несподівані відкриття, – додає команда проекту.

 

Фільм триває 18 хвилин. Режисерка та авторка проекту: Кіра Макогон, продюсерка: Евгенія Ленда, художниця: Ната Захарчук​​, композитори: Вікторія Лімаєва, Оксана Андрієнко, Олександр Горбик, Ростислав Радченко​​, режисер голосового озвучування Тарас Шевченко, ролі виконували Максим Ряпулов та Іван Чебан​​​.

Вхід: 40 гривень – дорослі, школярі та студенти – 30 гривень, дошкільнята – 20.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обійняти Гагаріна під найзорянішим небом в Україні: історія занепаду й відродження вінницького планетарію

Фото зі сторінки проекту у Фейсбуці