“Нам своє робити”: посол Польщі у Вінниці поклав квіти до пам’ятника Петлюрі. ФОТО

13:50
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 28 березня до Вінниці з офіційним візитом прибув Надзвичайний та Повноважний посол Польщі в Україні Ян Пєкло. У ході візиту пан Пєкло зустрівся з керівниками Вінницької області у будівлі ОДА.

Зустрічали посла у Вінниці на найвищому рівні за участі голови ОДА Валерія Коровія, голови обласної ради Анатолія Олійника та низки міських та обласних чиновників. На початку зустрічі Коровій подякував Польщі за підтримку України на початку війни з Росією у 2014 році.

 

– Нам було дуже приємно, що в той надзвичайно складний час ви надали нам свою допомогу. Ми були вражені, коли разом з пакунками з міста Кельце, в яких були кровоспинні препарати для наших солдат, ми також тоді побачили привітання та новорічні подарунки, адже вантаж прибув наприкінці грудня, – сказав керівник ОДА.

 

Посол Польщі також відразу торкнувся теми російської агресії та заявив, що Польща не зійде зі шляху засудження Москви на анексію Криму та окупацію Донбасу, а також підтримуватиме прагнення України на шляху до вступу в ЄС та НАТО.

– Я у Вінниці вже бував раніше, але сьогодні вперше з офіційним візитом в якості Посла, – почав Ян Пєкло українською. Для мене Вінниця є дуже символічним містом, враховуючи факт зустрічі тут маршалека Пілсудського та Симона Петлюри і мені приємно, що тут є відповідний меморіал, біля якого можна покласти квіти. Ми знаємо, що у Вінниці присутня велика польська громада, тож нам тут своє робити.

Учасники зустрічі торкнулися і складних моментів українсько-польських відносин, однак не заглиблюючись в тему:

– Ми не можемо ідеалізувати все, що зараз відбувається між Україною та Польщею, але я впевнений, що культурний обмін, наші напрацювання на принципах “народної дипломатії” є взірцем наших стосунків, – сказав Валерій Коровій.

За тим розмова перейшла в менш офіційне русло: очільник Вінницької ОДА зізнався, що мріє заспівати разом з послом свою улюблену пісню “Гей, соколи!”, а також навчити представника Польщі української пісні “Черемшина”.

Читайте також: Автор пісні “Гей, соколи!” – народжений на Вінниччині поляк, який мріяв про вільну Україну

“Приїздіть до Вінниці на світову прем’єру вистави про “Квітку Цісик”, пане посол, там Ви почуєте цю пісню!”, – сказав Коровій.

Після обміну символічними подарунками, українсько-польська делегація вирушили покласти квіти: спочатку до барельєфу Йозефу Пілсудському на Соборній, за тим – до пам’ятника Симону Петлюрі на одноіменній вулиці.

 

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.