Накладання турнікету та правила поводження зі зброєю: у Вінниці відбувся тренінг від захисників з “Азову”. ФОТО

20:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці в неділю, 22 січня, відбувся тренінг від бійців окремого загону спеціального призначення НГУ “Азов”. Захисники розповіли присутнім основи тактичної медицини (зокрема, про дії під час масивної кровотечі, правила користування турнікетом) та правила поводження зі зброєю (відвідувачі могли, зокрема, спробувати відпрацювати стійку та приціл, приміряти екіпіровку). Крім того, перед початком безпосередньо тренінгу присутнім показали короткометрівку про історію “азовського” руху. 

Організував тренінг вінницький осередок Всеукраїнської організації “Центурія”, а інструкторами виступили захисники “Азовсталі” Назарій Гринцевич та Віктор Цебрик, визволені з російського полону у вересні минулого року. Також долучалися до тренінгу військові інших підрозділів. Загалом, на подію прийшли близько сотні відвідувачів, чимало з них – молодь та підлітки.

 

 

Так, тренінг з тактичної медицини проводив саме Назарій Гринцевич.

Назарій Гринцевич (позивний “Грінка”) –  парамедик, один з наймолодших захисників “Азовсталі” в Маріуполі. Разом з побратимами три місяці тримав оборону на “Азовсталі”. У полоні був понад чотири місяці. У вересні був звільнений з російського полону в рамках обміну військовополоненими.

Наразі Назарій ще проходить лікування після полону, та невдовзі планує повернутись в стрій.  Як розповів “Вежі” захисник, це був його перший тренінг для цивільних. Можливі й наступні подібні тренінги за його участі. Військовослужбовець навчав користуватись турнікетом в різних бойових умовах.

Так, зокрема, під час заняття захисник розповів присутнім, що в зоні під вогнем можливо лише накласти турнікет побратиму, який зазнав поранення. Або боєць це зробить сам, якщо здатен. Після чого, за можливості, пораненого треба перемістити в більш безпечну локацію.

Час використання турнікета для зупинення масованої кровотечі обмежений. Як розповідав захисник, за протоколом, це 2 години. Далі є ризик ампутації кінцівки, до якої не циркулює кров. Втім, за словами молодого бійця, на “Азовсталі” бували й випадки, коли вдавалося врятувати кінцівку військовослужбовцю після 5-6 годин користування турнікетом. Аби в подальшому можна було відстежити період використання цього засобу, парамедики за можливості фіксують час його накладання: це може бути помітка на руці чи навіть на чолі.

Ще одне з правил, про які розповідав захисник, полягає в тому, що боєць, який зазнав поранення, має зразу лягти, аби ворог його не “задвохсотив”. Адже поранений втрачає звичну рухливість та стає більш легкою мішенню для ворога. Більш ґрунтовну медичну допомогу можна надати вже в умовах зони укриття або після евакуації.

До тренінгу також долучився військовослужбовець з позивним Таклбері. Він асистував Назарію під час тренінгу по тактмеду та поділився трохи знаннями поводження зі зброєю.

Також детальніше про правила поводження зі зброєю розповів присутнім Віктор Цебрик, “азовець”, якого також визволили з полону в рамках обміну 21 вересня.

Так, слухачам розповіли базові речі поводження зі зброєю, серед яких, в тому числі, кілька основних правил: займатись зі зброю потрібно так, ніби вона заряджена; не ставити пальця на гачок; не “гратись” із запобіжником, оскільки він також зношується, що в майбутньому може призвести до випадкових пострілів, оскільки людина, сама того не бажаючи, необережним рухом може його зняти на режим вогню.

Крім того, присутні могли приміряти військову амуніцію, відпрацювати стійку, приціл тощо.

Нагадаємо, у Вінниці також тривають тренінги від БФ Сергія Притули. Зокрема, у вересні “Вежа” побувала на тренінгу з поводження зі зброєю та снайпінгу. Одним з інструкторів тоді також був боєць з позивним Таклбері.

Фото – Людмили Дякової

Читайте також: “Стрілецька справа. Снайпінг”: як у Вінниці відбувся тренінг від БФ Притули. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.