Понад 80 вінницьких сімей сьогодні отримали ключі від нових квартир, власниками яких стали по програмі “Муніципального житла м. Вінниці”.
Нову цегляну десятиповерхівку почали будувати по вул. П. Запорожця, 4 ще у липні 2016-го року і сьогодні, 1 лютого, першу чергу будинку на 88 квартир урочисто здали в експлуатацію. До кінця поточного року планують завершити будівництво другої черги комплексу ще на 92 квартири.
Останній поверх багатоповерхівки складається з двох рівнів, загалом матиме 180 квартир: 59 однокімнатних, 69 двокімнатних, 40 трикімнатних. Також буде по три квартири на 4 та 6 кімнат, а п’ятикімнатних помешкань – шість. Загальна площа житла склала 12 085, 47 квадратних метри.
Будівля має утеплені фасади, в квартирах встановлено індивідуальне опалення (котли та радіатори), встановлено металопластикові вікна та балконні двері з подвійним склопакетом, усі мешканцям встановили лічильники води, електроенергії та газу. Додамо, що окремо потурбувались про ліфти, де кожна кнопка має відповідний підпис шрифтом Брайля.
Поки дорослі схвильовано чекали під будинком початку урочистостей та отримання бажаного ключа від власного помешкання, діти почали “випробовувати на міцність” дитячий майданчик, який облаштували будівельники.
Як розповів директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян, програма “Муніципального житла” реалізується у Вінниці вже десятий рік і завершено будівництво семи будинків. Загалом, завдяки програмі нові квартири отримали вже понад 600 сімей.
- У нас сьогодні будується двохсекційний будинок, ми ввели в експлуатацію першу секцію, а поряд саме будують другу. Наступний об’єкт програми вже визначений – це будинок, що будуватиметься по вул. Маяковського, поблизу третьої лікарні, на 80 квартир. Наразі ведеться проектно-кошторисна докмуентація, визначається генеральний підрядник і вже цього року будемо оголошувати процедуру жеребкування для його майбутніх мешканців.
Вручаючи ключі від помешкань, заступник міського голови Владислав Скальський пожартував, що якщо його запитають де у Вінниці будинок із наймолодшими мешканцями, то він тепер знає адресу.
- Дуже приємно, що більшість людей – це молодь і ті люди, на яких ми покладаємо наші надії стосовно майбутнього нашого міста.
До речі, у першому пусковому комплексі будинку 12 квартир безкоштовно надали для переселення мешканців аварійного будинку, який знаходився на місці будівельного майданчика другої секції.
- Нас у цей будинок переселили у вересні. Ми досі під враженнями, бо ще не звикли. Отримали однокімнату, але з більшою площею, тому змогли переробити на дві кімнати, – розповів “відселений” мешканець будинку Віталій Мовчан. – Нам практично зробили ремонт, забудовник пішов нам на зустріч. В старому будинку ми жили може й непогано, тому що 5 років тому зробили капітальний ремонт, підвели комунікації.
- То був старий двоповерховий будинок на 8 квартир. У аварійному стані, здається, ще у 1917-му році збудований. Хоч ми там і зробили ремонт – підвели воду, облаштували туалет, але не жалкуємо про зміни. І раді навіть за сусідів, тому що раніше туалет був на вулиці, ще доводилось дрова для печі пиляти, – додала Надія Мовчан.
За словами Віталія Погосяна, переселені вінничани отримали практично повністю відремонтовані квартири, їм залишалось лише поклеїти шпалери та розставити меблі, а тому вони вже встигли “обжитися” у новому будинку.
Керівник ДП Міністерства оборони України “Вінницьке інженерно-будівельне управління” Валерій Коробков, який і займався будівництвом нової “муніципальної” багатоповерхівки розповів, що вони використовували при будівництві цеглу, адже вважають цей матеріал довговічнішим і усі будинки будують лише таким чином.
- Я вважаю, що нашу роботу ми виконали добре. Намагались підтримати якість, зробили гарним під’їзд, побудували дитячий майданчик. До речі, по цій вулиці ніколи не було нормальної дороги, а ми за одну суботу уклали асфальт і люди з сусідніх будинків дуже дивувались. При плануванні квартир ми спілкувались із мешканцями та враховували їхні побажання, тому, мабуть, двох однакових квартир немає.
Зауважимо, що вартість одного квадратного метру житла склала 9800 гривень і це одна із найнижчих цін на первинному ринку житла у місті. Взяти участь у програмі “Муніципальне житло” можуть пільгові категорії населення, працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств, молоді сім’ї, одинокі люди віком до 35 років, ветерани праці, учасники АТО та їх сім’ї, переселенці.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.