“Найбільша мапа України, вишита підліткою” і “Найдовше волосся у немовляти”: у Вінниці зафіксували два національні рекорди. ФОТО

18:17
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці встановили два національні рекорди України: “Найбільша мапа України, вишита підліткою” і “Найдовше волосся немовляти”. Так, для мапи, що вишила Маргарита Яценко, знадобилося, зокрема, 37 кілометрів ниток, а волосся маленького вінничанина виявилось довжиною у 20 сантиметрів.

Фіксували рекорди сьогодні експерти Національного реєстру рекордів у приміщенні Вінницької міської ради.

Так, спершу журналістам було відомо лише про рекорд Маргарити Яценко. Вінничанка, якій виповнилось 15 років, хрестиком вишила мапу нашої держави та фрагмент гімну України на фоні державного прапора. При цьому, для кожної області десятикласниця використала вишивку, яка історично притаманна конкретній території. Для Автономної Республіки Крим довелось змінювати роботу однієї з кримських майстринь.

 

 

 

 

– Взагалі ідея прийшла спонтанно… Вирішувала, чи братись за цю роботу, пів року. А коли вже вирішила, почала в інтернеті підшукувати відповідні зображення для кожної області… Крим був останнім… Для нього притаманний образ “дерева життя”, який вишивається гладдю. Але я вишивала хрестиком, тому я переробила схему Віри Роїк, уродженки Криму, – розповідає Маргарита.

Загалом в роботі було використано 368 347 хрестиків, а довжина ниток склала майже 37 кілометрів. На роботу Маргарита витратила півтора року праці, з травня 2021 року по грудень 2022 року. Як розповіла дівчина, за мапу вона сідала тоді, “коли було натхнення”.

Як повідомлялось в анонсі заходу, Маргарита захопилася традиційною українською вишивкою ще в третьому класі. У школярки також є ще одне захоплення – мікровишивка, де хрестики розміром як макові насінини. Такою унікальною вишивкою вона оздоблює наручні годинники, браслети, сережки, кулони та інші прикраси.

До Національного реєстру рекордів картина увійшла з такими параметрами: довжина – 108 сантиметрів, ширина – 86 сантиметрів. Масштаб карти 1:1400000. Після фіксації рекорду дівчинці подарували книгу з національними рекордами України.

На питання, що далі робитиме з роботою, Маргарита вказала, що поки точно не знає, але розглядає варіант продажу. Але підкреслює, що для неї ця картина має особливе значення, тож їй складно її оцінювати.

 

Разом з тим, як розповіла Лана Вєтрова, керівниця Національного реєстру рекордів, коли вінничани дізнались, що до міста приїдуть представники Національного реєстру рекордів, до представників організації почали телефонувати містяни з інформацією про інші можливі рекорди.

Так, виявилось, що у Вінниці є немовля віком дев’ять місяців і волосся якого при цьому складає вже 20 сантиметрів. Це є найбільшою довжиною волосся, яку зафіксували у немовляти.

 

 

 

– Немовлям вважається дитина до року, але я хочу сказати, що таких рекордів у нас не було. До цього був рекорд “Найдовше дитяче волосся”, який зафіксували у підлітки, – 2 метри 30 сантиметрів. Дівчина була внесена до Книги рекордів Гіннеса. У цьому ж випадку це саме “Найдовше волосся у немовляти”, – розповіла Лана Вєтрова.

Тож на завершення заходу, у маленького вінничанина теж зафіксували рекордну довжину волосся.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Національний рекорд: на Вінниччині аграрії висіяли величезний Тризуб з гірчиці. ФОТО

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.