“Надзвичайники” працювали 16 годин: на Вінниччині ліквідували наслідки випаровування аміаку. ФОТО, ВІДЕО

10:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вночі 30 листопада в Немирові рятувальники завершили роботи щодо ліквідації наслідків випаровування аміаку, яке відбулося напередодні вранці. Жертв та постраждалих внаслідок ситуації немає.

Про це йдеться на сайті ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Так, для ліквідації підрозділи ДСНС проводили осадження хмари випаровування аміаку розпиленими струменями води.

В одному з попередніх повідомлень рятувальники зазначали, що станом на 22:30 29 листопада тривала ліквідація. На той момент було проведено заходи щодо оповіщення населення, організацій та установ. Рятувальники продовжували відкачувати аміак, осаджувати випари та підвозити воду. Керівництво підприємства, де стався витік, залучили автоцистерни для перекачки аміаку. На той момент вже було здійснено перекачку 26 куб.м аміаку.

Роботи з ліквідації аварії завершили в ніч на 30 листопада. О 01:20 перекачку аміаку закінчили, випаровування аміаку припинено.

Відтак, ліквідаційні роботи тривали близько 16 годин. Від ДСНС залучалося 32 особи та 8 одиниць техніки.

 

 

Нагадаємо, 29 листопада близько 9-ї ранку поблизу Немирова на території одного з підприємств  із горловини залізничної цистерни сталося випаровування безводного аміаку. В ДСНС повідомляли, що ситуація контрольована.

В сьогоднішньому повідомленні було зазначено, що відділенням радіаційного, хімічного та біологічного захисту було проведено заміри повітря. Перевищення гранично допустимих концентрацій хімічно-небезпечних речовин не було виявлено, а загрози населенню немає.

Також 29 листопада в поліції  повідомили, що за фактом забруднення атмосферного повітря розпочато кримінальне провадження за ч.1. ст. 241 Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюються причини витоку хімічно небезпечного газу.

За таке правопорушення передбачено обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк.

Фото та відео – ДСНС