Надія Савченко прибула до Вінниці захищати підозрюваних в будівельній афері. ФОТО

17:50
Автор: admin
Become a Patron!

6 лютого до Вінниці прибула народний депутат України Надія Савченко, аби взяти участь у судовому розгляді справи про шахрайство.

Ідеться про нашумілу будівельну аферу, коли група вінничан втратили свої кошти під час спроби придбання квартир у майбутній новобудові на вулиці 50-річчя перемоги, 34. Обвинувачуваною у справі наразі проходить Інна Барткова, котра нібито безпосередньо брала кошти в інвесторів. Наразі їй загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Зі слів народного депутата Надії Савченко, вона прибула сьогодні до Вінниці, аби “розібратися у справі”.

  • “Я вважаю, що цю молоду жінку, маму не можна засуджувати до 12 років тюрми. У нас вбивцям і ґвалтівникам дають 15 років максимум, а тут за шахрайство – 12 років. Це вирок їй та її дитині”, – сказала Надія Савченко перед засіданням суду.

У відповідь в бік народного депутата з вуст ошуканих вкладників лунали звинувачення у “проплаченості” та недостатній поінформованості у справі.

  • “Давайте тоді всіх шахраїв випустимо, бо вони молоді й з дітьми? А чому про наших дітей ніхто не згадує? Ми з ними опинилися на вулиці, сім’ї порозпадалися через ці квартири!”, – обурювалися потерпілі. З їх слів, в результаті афери кожен вкладник втратив від 20 до 30 тисяч доларів.

Очікуючи початку засідання, Надія Савченко разом з помічниками вийшли на подвір’я Апеляційного суду Вінницької області, де її вже чекав нечисленний пікет з числа активістів ЦК “Азов” та місцевих ветеранів АТО.

Пікетувальники вимагали в народного депутата “забиратися в Кремль” та звинувачували Савченко у співпраці з російськими спецслужбами. У відповідь Савченко порадила активістам надати усі запитання “у письмовій формі” та повернулася до будівлі суду.

Прикметно, що прибувши до суду, народний депутат спочатку сплутала судові засідання та завітала на розгляд справи, що стосувалася захисту авторських прав та інтелектуальної власності. Лише потім, зорієнтувавшись, Савченко прийшла на засідання по шахрайству.

На той момент в залі вже перебувало багато місцевих журналістів, зокрема й телевізійників, котрі планували організувати пряму трансляцію засідання. Однак адвокат потерпілих висловив сумнів в оригінальності службових посвідчень журналістів телеканалу “News One” і попросив суд заборонити трансляцію та відеозйомку процесу усіма його учасниками. У той час як обвинувачувана не заперечувала проти відеозйомки та прямого ефіру.

Після півгодинного перебування в нарадчій кімнаті суддівська колегія заборонила проведення прямої трансляції судового засідання, однак дозволила відеозапис.

Протягом перебування суддів в нарадчій кімнаті, у самій залі тривали словесні перепалки між учасниками процесу. Обвинувачувана Барткова не заперечувала своєї вини, однак вимагала притягнути до відповідальності й інших організаторів злочину: зокрема Барткова такими називала директорку агенства нерухомості “Антей” Руслану Котляр.

Позицію обвинувачуваної підтримала і Надія Савченко, яка стверджувала, що “сидять не ті”, а довіри до українського суду у неї в принципі немає.

Станом на момент виходу матеріалу розгляд справи триває, учасники процесу вирішують технічні питання, пов’язані з витребовуванням попередніх матеріалів справи,  народний депутат Савченко лишається в залі суду.

Фото Ольги Мірошниченко