Набір Lego “Сам удома”, створений вінничанином, з’явився у продажу. ФОТО, ВІДЕО

11:00
Автор: Катерина Дядюк

Набір Lego за мотивами фільму “Сам удома” з’явився у продажу. Його дизайн придумав вінничанин Олексій Сторожук, який переміг з цією ідеєю на конкурсі LEGO ideas. 

Культовий будинок Кевіна МакКалістера надійшов у продаж з 1 листопада, і став чи не найбільшим набором Lego. Він складається з 3955 елементів і має систему класичного лялькового будинку: його стіни відкриваються вбік, а дах вгору, і повністю розкривають інтер’єр.

У комплекті є п’ять ігрових фігурок головних героїв, будиночок на дереві, фургон грабіжників і багато мініпасток навколо будинку. Цей набір не є точною копією будинку з фільму: у ньому менше гостьових кімнат, спалень і сходів, відсутня ще одна секція будинку, але конструктор дозволяє відтворити багато сцен з однойменного фільму. Наприклад, Кевін після гоління, лисина Гаррі у вогні, падіння Марвіна зі сходів, Різдвяна вечеря та інші.

В інтерв’ю виданню “The Village Україна” Олексій Сторожук розповів, що працює диспетчером в іноземній брокерській компанії, але з 2016 року має спільне з дружиною хобі – збирати конструктор Lego.

Щодо ідеї створити набір за мотивами фільму “Сам удома”, то вона виникла ще у 2019 році. Тоді Олексій дізнався, що будь-який фанат Lego може подати свій проєкт на конкурс і, якщо він набере 10 тисяч голосів за обмежену кількість часу, професійні дизайнери та маркетологи Lego його розглянуть.

Фото – the-village.com.ua

– Якось у передноворічні дні ми з дружиною дивилися “Сам удома” та за традицією збирали конструктор. Подумали, що було би круто втілити цей легендарний і досі актуальний фільм із нашого дитинства в наборі Lego. Мені здалося дуже дивним, що цього ніхто досі не зробив, – розповів Олексій Сторожук.

Відразу почали обговорювати, які пасхалки з фільму можна втілити в наборі. Першою спала на думку маленька статуя перед сходами, яка постійно падала. Потім з’явилася канатна дорога до будинку на дереві, маленьке віконечко у дверях на кухні та газова лампа, якою Кевін підпалив голову Гаррі. І звичайно, сирна піца – бо ж Кевін їсть тільки її, – поділився вінничанин.

За два тижні у вільний від роботи час і на вихідних Олексій Сторожук сконструював цей будинок в офіційному софті Lego. Він брав за основу фотографії та схему будинку, яку знайшов в Інтернеті, і багато разів передивлявся деякі сцени фільму, щоб відтворити інтер’єр. Ще місяць працював над тим, аби створити гарну презентацію проєкту, і зрештою подав роботу на конкурс.

– Для мене стало справжнім здивуванням, коли Маколей Калкін твітнув цей проєкт. Це дало непоганий поштовх голосів. Потім деякі видання почали розповідати про цей набір, фанати фільму “Сам удома” постили його в соцмережах і він все-таки назбирав 10 000 голосів і перейшов на етап розгляду, – поділився Олексій Сторожук.

 

Коли Lego обрали ідею Олексія для реалізації, з ним як fan-дизайнером почали працювати професійні Lego model-дизайнери, які займаються конструюванням наборів. Також у команді працювали маркетологи та графічні дизайнери, і були залучені представники компанії Disney, яка володіє правами на стрічку “Сам удома”.

– Через COVID-19 робота над проєктом велася дистанційно. Протягом року ми зустрічалися з командою Lego в Teams, Zoom та обмінювалися ідеями. […] Дизайнери Lego додали функції, що впливають на “грабельність” набору. Наприклад, тригер, який спускає Кевіна зі сходів на санчатах, полиці, що падають. Також вони додали фургон Марва та Гаррі, в моєму проєкті його не було. Крім цього, ми переробляли дерев’яний будиночок Кевіна.  У моєму варіанті він був більшим, а дизайнери його зменшили, бо ми досягли ліміту деталей. Також ми змінили те, як відкривається будинок. Зараз набір має систему класичного лялькового будинку, в ньому відкриваються секції стінок. У моєму варіанті він відкривався на три частини, – розповів Олексій Сторожук в інтерв’ю “The Village Україна”.

Детальніше про Олексія Сторожука можна прочитати ТУТ, а побачити, як виглядала його першочергова ідея конструктору Lego, за ЦИМ посиланням. На офіційному сайті данської компанії Lego Набір “Сам удома” коштує 250 доларів. Іструкція до набору – ТУТ.

Відомо, що за умовами конкурсу, fan-дизайнер отримує 1% роялті від усього прибутку з продажів набору. Також Lego надсилає 10 копій набору автору.

 Відео – shotam.info
Фото – theverge.com

Читайте також: “Я просто ризикнув”: Олександр Музика про те, як “оживив” Колобка і доїхав з ним до Канади

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.