На Замостянській висадили останні дерева – сакури. ВІДЕО, ФОТО

8:50
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 14 Січня 2019, в 17:50

Два тижні тому по вулиці Замостянській, на першій частині реконструкції, розпочали висадку саджанців нових дерев. Тепер на алеї та тротуарах будуть рости клени, горобини, сосни та сакури. 

У четвер, 15 листопада, “Вінницязеленбуд” опублікували відео з висадки останніх саджанців. На території біля РАЦСу робітниці підприємства висадили сім сакур.

 

– Ми сьогодні висаджуємо сакури, під кожне дерево ми будемо додавати добрива. Закладаємо трубу, щоб навесні було краще поливати кожне деревце і будемо ставити кілочки, підв’язувати ременями, як ми це робили з кленами, для того, щоб вітер не похитав дерево і щоб воно добре вкорінилось. Так що будемо сподіватись, що вас сакури будуть радувати, – розповіла одна із працівниць у відео.

До речі, під час презентації проекту реконструкції вулиці Замостянської навесні цього року, мешканці міста негативно поставилися до ідеї замінити старі липи на алеї на сакури. До думки вінничан дослухалися і вирішили, що на алеї будуть клени, а на тротуарах висадили горобини та сосни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Замостянській розпочали висадку 210 дерев. ФОТО

Висаджували популярний вид клена – гостролистий Файервью (Fireview). Він вирізняється темно-зеленим листям, яке восени стає червоно-помаранчевим. Це швидкоросле дерево з великою, широкою кроною, міцними гілками і блискучими темно-червоними пагонами. Цвіте клен у квітні зеленувато-жовтими квітками. Клен Файервью стійкий в міських умовах та має високу зимостійкість.

На тротуарах вздовж дороги висадили горобина Додонг (Dodong) – дерево з декоративною ажурною кроною з міцними гілками і червоно-коричневими ягодами, великим темно-зеленим листям, яке восени набуває яскравого жовтого або червоного кольору. Це дерево висотою до 8 метрів. Цвіте в кінці травня білими суцвіттями-щитками. Плоди досить великі, блискучі, червоні, довго тримаються на дереві.


Минулого тижня поблизу ЦПМСД №4 висадили декілька сосен. Це – сосна чорна (Pinus nigra) – дерево до 40 м у висоту. Крона молодих дерев – пірамідальна, але з віком набуває парасольковидну форму. Довжина хвої 7-14 см, має насичений темно-зелений колір. За рахунок своєї густої хвої і стовбура темного кольору сосна чорна створює темні насадження. Показує гарне зростання на більшості видах грунту, проте в молодості росте дуже повільно. Любить світло, але й затінок переносить краще, ніж інші види сосен.

Незабаром на алеї розпочнуть встановлювати вуличні меблі – подвійні лавочки та сміттєві урни. Наразі вже оновили підземні мережі, встанвоили нові ліхтарі, завершують укладання плитки на алеї, за відремонтували тротуари.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Головне, щоб працювали”: коли завершиться реконструкція Замостянської. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нагадаємо, що загалом проект реконструкції вулиці Замостянської розрахований на два роки. Цьогоріч роботи тривали з квітня на І черзі: від проспекту Коцюбинського до вул. Стеценка, а на 2019 рік заплановані роботи від Стеценка до Стрілецької. Вартість реконструкції першої черги становить 74,7 мільйона (завдяки тендеру вдалось зекономити близько 9 мільйонів).