На Юності ліквідовують стихійний квітковий ринок. ВІДЕО

9:59
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці почнуть штрафувати за неорганізовану торгівлю, яка “квітне” на проспекті Юності, що на Вишеньці. Продавчині зі стихійного ринку просять “дати їм інше місце”, водночас як інші квіткові підприємці вже перебрались до спеціально створених павільйонів, де можна працювати комфортно, а головне — законно. 

Як йдеться у сюжеті телеканалу “Віта”, перехожі ставляться із розумінням до квіткової торгівлі на проспекті Юності, “адже зараз кожен заробляє як може”. Інші кажуть, що “зручно, коли на кожній зупинці бабуся продає квіти, але коли їх забагато  це вже спірне питання”.

 

Вінничанка Олена розповідає, що така торгівля заважає проходу по тротуару, адже він і до того вузький, та ще й закладений квітковими прилавками.

— Я розумію цих людей, які хочуть заробити кошти, бо жити всім важко. Але для цього є відведені місця.

Віталій Чигур, начальник муніципальної варти вчергове попереджає стихійних продавців за незаконну торгівлю, і каже, що зараз працівники служби будуть притягувати продавців до адміністративної відповідальності.

— До цього ми не притягували торгуючих до адміністративної відповідальності, — каже пан Віталій. — лише попереджали. Але сьогодні ми попереджаємо, що якщо громадяни, які тут торгують, не підуть — їх притягнуть до адміністративної відповідальності.

Торгівля в у невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме від 17 до 119 гривень. (стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення)

Як Віталій Чигур роз’яснив жінкам — торгувати на тротуарі проспекту Юності заборонено відповідно до Правил благоустрою території міста Вінниці. Як йдеться у сюжеті, такі заходи здійснюють з метою зробити Вінницю більш привабливою.

Продавчиня з ринку на Юності Лариса Сердюк зізнається, що їх попереджали про заборону торгівлі, але жінка просить знайти їй інше місце, де вона зможе продавати квіти. Інша продавчиня додає, що для торгівлі їм “потрібен літній майданчик на 3-4 місяці”.

— Попереджали, говорили, що це негарно, не естетично, — каже пані Лариса. — Ми згодні — але дайте мені місце.

Хоча торгівцям пропонують офіційні місця на ринках, квіткові підприємці надають перевагу “відкритим” точкам продажу. Іншої думки дотримується Ігор Безносюк, який раніше теж торгував квітами з тротуарів, але відтепер є власником нового квіткового павільйону “зі всіма зручностями”. За словами чоловіка, у павільйоні можна торгувати квітами власноруч, або приносити букети для реалізації.

Пенсіонерка Анна Воловик теж оцінила переваги квіткового павільйону, після того як продавала квіти на вулиці “і в дощ, і в спеку”:

— Тут тепло, світло, чисто, до нас добре відносяться і є покупці — більше нам нічого не треба. — каже пенсіонерка.

Валентина Лисенко, яка вклала кошти у побудову іншого квіткового павільйону каже, що перевагою, окрім комфортних умов у закритому приміщенні, є розширення асортименту квітів:

— На ринку можна було виставити лише декілька вазочок, а тут у нас є і вазони, і композиції і букети.

Продавчині з проспекту Юності прийшли до міської ради, аби вирішити “квіткову проблему”, але там їм вкотре пояснили, що “стихійна торгівля, яка ніяк не контролюється — існувати не може”.

— У Вінниці існує багато законних ринків, на яких може здійснюватися торгівля, — роз’яснила Ірина Копчук, директорка департаменту адміністративних послуг міської ради. — Ви або погоджуєтесь на ті пропозиції, які ми вам пропонуємо, або це просто просто порожня розмова. На Юності ви не залишитесь.

 

Нагадаємо, що в березні 2016 року стихійний квітковий ринок “Троянда” було ліквідовано, а в листопаді на вулиці Пирогова, 4 з’явився найбільший, на той момент, квітковий ринок у Вінниці.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.