На Європейській площі зрізали дві сосни: кажуть, аварійні

13:38
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Біля вежі сьогодні поменшало дерев: дві аварійні сосни, яким вже понад півстоліття, довелося прибрати. 

Як розповів директор туристичного центру Володимир Ходацький, одну з них посадили ще у 1949 році і хоча дерево намагалися вилікувати, однак остаточно зберегти не вдалося.

  • Замість цих сухостоїв ми запланували вже посадити маленькі дерева. Одна з цих сосен з 1949 року, а інша – з 1952. Одна вже повністю висохла. Ми минулого року робили деревам спеціальні уколи, але вони не подіяли. Ми за кожне дерево ведемо боротьбу і перш ніж викорчувати його, ми намагаємося “оживити” дерева. Є на площі навіть мертві дерева, які ми врятували.

Разом з тим, Володимир Ходацький запевнив, що замість спиляних сосен вже найближчим часом на Європейській площі посадять два нових молодих дерева.

  • Мабуть, проведемо опитування мешканців. У нас дуже активні вінничани мешкають у сусідніх будинках. Ось жалілися, що минулих років ми садили голандські троянди, а цього року – української компанії.

На площі вже також висадили понад 200 кущів троянд. Минулого року садили блакитні тюльпани, які спеціально привезли з Голандії, однак отримати естетичну насолоду від незвичних квітів вінничани не змогли – за лічені дні тюльпани зірвали. Як розповідає Володимир Ходацький, тепер так не ризикують і садять вже звичні всім червоні та жовті тюльпани.

Окрему трояндову композицію висадять на набережній біля фонтану Рошен, однак лише після відкриття фонтану.

Фото Андрія Завертаного