На вінницьких пляжах “Гонти” та “Хімік” купатись заборонено – Держпродспоживслужба

13:51
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Держпродспоживслужба заборонила купатись на пляжах “Гонти” та “Хімік” через невідповідність якості води санітарним нормам. Так, вміст лактозопозитивних кишкових паличок на пляжі “Гонти” перевищує норму в три рази, на “Хіміку” – в понад дев’ять разів.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Вказується, що 17 червня 2021 року фахівці Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області спільно з представником Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали проби води з водойм в місцях купання людей на території м. Вінниця.

– За результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, встановлено, що якість води річки Південний Буг на пляжі “Центральний” та Вишенського озера відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним та фізико-хімічним показникам, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, на пляжі “Гонти” якість води не відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 15000 КУО в куб.дм, при нормі не більше 5000 КУО в куб.дм., а вміст кишкової палички становить 3500 КУО в куб.дм, при нормі не більше 1000 КУО в куб.дм.

Зазначається, що на пляжі “Хімік” якість води також не відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 46000 КУО в куб.дм, при нормі не більше 5000 КУО в куб.дм., вміст кишкової палички становить 1500 КУО в куб.дм, при нормі не більше 1000 КУО в куб.дм.

Відтак, з метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, купатись на пляжах “Гонти” та “Хімік” не дозволяється.

Зазначається, що на адресу начальника комунального підприємства Вінницької міської ради “Комбінат комунальних підприємств” та в копії в.о. директора Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради направлено листи про необхідність встановлення інформаційних табличок щодо заборони купання на пляжах “Гонти” та “Хімік”.

Фото з архіву